• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Rise to Nobility го надмина прагот од 100.000 долари на KickStarter

  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,274
1,919
www.iwmnetwork.com
Веќе пишувавме за првата македонска игра на табла, Rise to Nobility, на компанијата Final Frontier Games, студио основано во 2014 година во Скопје кое го сочинуваат Ивана и Војкан Крстевски, Тони Тошевски и Маја Матовска.


Новоста во овој случај е тоа што Kickstarter кампањата кои тие ја пласираат со цел да соберат средства за реализација и продажба на играта го надмина прагот од 100.000 US долари. Поточно, во моментот на објавување на овој текст кампањата има 105.439 американски долари од таргетирани $19.000. Со повеќе од 1.400 поддржувачи и преостанати 25 дена во кампањата, крајниот исход ќе биде доста интересен.

Повеќе тука
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,778
Членови
28,232
Најнов член
mil4ost
На врв Дно