• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

RIP John McAfee

  • Ја почнал/а темата
  • #26

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,950
4,214
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Да, твојава е дефинитивно пореална теорија :rolleyes:
Брат... Да беше некој друг ајде, ама Мекафи? Да, дефинитивно е пореална :)


Кога држиш некој заробен твоја одговорност е да го заштитиш на секој можен начин се до резолуцијата на случајот. Во оваа заштита спаѓа и заштита од самоубиство и колку што знам затворите имаат протоколи за спречување на самоубиства (забрането остри предмети, специјални чаршави што неможеш да се бесиш итн)

Се додека не добиеме убедливи докази дека направиле се што можат за да спречат ваква работа затворот е крив за убиство со умисла.

п.с. Под убедливи докази јас не прифаќам дека чуварите заспале и камерите се расипале, ама за заспана јавност не е битно, може пред камери да го масакрираат и да кажат оти од ковид умре и ретардирано население пак слепо ќе верува.
Мислењето е автоматски споено:Не ти одговорив дирекно на прашањето, можеби немаше конкретни лица како непријатели, ама одбиваше да блее како овца “Мој данок моја иднина“, и пред сите јавно тоа го потенцираше.
Мислењето е автоматски споено:Да можеа Сноуден стварно ќе го убиеја, не го фатија навреме.

А Асанж како што ми изгледа уопште не ни сакаат да го донесат во Америка, ако сакаа досега 100 пати ќе го направеа тоа, законот не е битен, ќе измислеа 100 оправданија како заради административна грешка Англија дозволи да биде испорачан.

Повеќе ми изгледа целта со Асанж им е да скапе цел живот во исчекување по затвори (без Америка да спроведува кенгурско судење пред цел свет) и тоа да биде добар пример за секој следен Асанж да знае што ќе му се случи ако тргне по стапките на првиот Асанж.
Не викам дека не е можно, ама пак не гледам логична причина да го убијат. Да го малтретираат по судови, затвори да, ама да не ми е јасно што добиваат со убиство.
Иначе и кога ќе излезат со аутопсија и било какви убедливи докази пак ќе викаат дека и тоа е намештаљка, така да овие шпекулации ќе си останат, сите според својот начин на размислување ќе веруваат во едно или во друго.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,074
29,080
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Брат... Да беше некој друг ајде, ама Мекафи? Да, дефинитивно е пореална :)
Не викам дека не е можно, ама пак не гледам логична причина да го убијат. Да го малтретираат по судови, затвори да, ама да не ми е јасно што добиваат со убиство.
Иначе и кога ќе излезат со аутопсија и било какви убедливи докази пак ќе викаат дека и тоа е намештаљка, така да овие шпекулации ќе си останат, сите според својот начин на размислување ќе веруваат во едно или во друго.
Едно е да си луд, друго е да имаш "храброст" за самоубиство.
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,860
5,053
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
Одбивам да прифатам дека човек со смисол за хумор и полн со живот, си го одземал животот поради тоа што IRS му го уништила животот...
Друто, (овде веќе не си тагнат) ова е можеби најблиску дореалноста, го пратев последниве неколку години на социјалната мрежа и здравјето не му беше баш топ ноч, многу нагло му беше опадната енергијата последните неколку месеци, ако би го опишал визуелно неговото здравје да речеме како приказот за полна батерија на смарт фон, неговото беше некаде на 40%. Посебно во зборењето многу се покажуваше,завлекуваше зборови, а тоа е типично, сајд ефект после мозочен удар. А и фактот пред неколку месеци што беше во кома неколку дена, после кома може исто така безброј последици да се појават непосредно по станување, будење од кома.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #32

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,950
4,214
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Арно де арно, ја поткупил чистачката да му остави кофа вода па да направи тоа што намислил, за Макафи се е можно.
Ако сакаш можеш да се обесиш и со врвка од патика, не зезај. Тој не бил ставен под суициден надзор или слично, што сакал можел да направи. Секој ден се убиваат по затвори, не е толку тешко.

Одбивам да прифатам дека човек со смисол за хумор и полн со живот, си го одземал животот поради тоа што IRS му го уништила животот...
Друто, (овде веќе не си тагнат) ова е можеби најблиску дореалноста, го пратев последниве неколку години на социјалната мрежа и здравјето не му беше баш топ ноч, многу нагло му беше опадната енергијата последните неколку месеци, ако би го опишал визуелно неговото здравје да речеме како приказот за полна батерија на смарт фон, неговото беше некаде на 40%. Посебно во зборењето многу се покажуваше,завлекуваше зборови, а тоа е типично, сајд ефект после мозочен удар. А и фактот пред неколку месеци што беше во кома неколку дена, после кома може исто така безброј последици да се појават непосредно по станување, будење од кома.
Чоече гледај го видеоно погоре, објаснува која му е рутината за долготрајно консумирање мет. Имаше и други интервјуа кај што збори за дроги, сега ме мрзи да барам. Завлекувал зборови.. Па тој чудо е како воопшто доживеа до 75 :LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,720
Мислења
856,043
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно