1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Рилис дејт за Diablo 3, а цената...

Дискусија во форумот 'PC' започната од skullmonkey, 15 Март 2012.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,110
  3,252
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  .. на вујна им у ... 7ца хаНбургер да ги частам. 15 Мај илегува, цена 60-факин`-евра...
  Колекторс 90 евра!
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Buvche

  Buvche
  Gaining Experience

  43
  59
  10 Јануари 2008
  Машко
  Незнам од каде ти се информациите ама јас колку што гледам 60 долари е...во preorder.
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,110
  3,252
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  D'oh! една 0 (нула) ми летнала... сори. 60 е :oops:
   
 4. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,518
  14 Мај 2008
  Машко
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,110
  3,252
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Во мојот случај е комплицирано, јас треба да земам Collectors Edition... па треба сега ванземалјски врски да тегнам за да ја добијам 00:00
   
 6. shifty

  shifty
  Модератор

  1,015
  1,335
  5 Септември 2009
  Фала на информација момци, preordeрed :D. 60тина евричи отидоа. Ајде да се надеваме поскоро да ги пуштат сервериве :)

  edit: @ Sephiroth колку е сигурно купувањето од порталот кој го имаш наведено ?
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  100%. Лично тестирано.
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 8. shifty

  shifty
  Модератор

  1,015
  1,335
  5 Септември 2009
  На кој принцип имате нарачувано (кредитна картичка/pay pal). Како оди испорака и сл. За diablo3 нема информации воопшто дали е EU или US (претпоставувам ќе има некоја поделба со сервери и сл.). Доколку некој купил Diablo III од странава нека даде повеќе info., има другарчиња што сеуште немаат купено D3 доколку е се ok од странава да ги посоветувам од тука да купат, ама несакам да им направам проблем. Секое инфо. или discount околу играва е добредојдено.
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,366
  27,062
  4 Септември 2008
  Јас ќе си дадам 60 евра, заеби дисакунтс и слично, до вчера една таква фирма беше reliable, за да после 2 години се одлучат да направат попара и да не дадат околу 2000 клучеви.

  Башка ако Близард не заслужиле да се плати, кој заслужил?
   
  На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
 10. shifty

  shifty
  Модератор

  1,015
  1,335
  5 Септември 2009
  Product Level

  Diablo® III Standard Edition

  Account Status

  Active

  Region
  Global
   
 11. ivsss

  ivsss
  V.I.P

  323
  622
  16 Февруари 2012
  Машко
  Diablo III, почнува ново отварање на раните од карпатовиот тунел во зглобовите :)
   
 12. Zeem

  Zeem
  Intern

  30
  23
  19 Септември 2011
  45.99 евра +5.2 за испорака + ако не се лажам имаше за производи над 45 евра царина 15%?
   
 13. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,474
  1,076
  8 Декември 2009

Сподели

Вчитување...