Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Ригови со Sapphire RX470/570/580 8GB

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.425
6.598
StalkeR додаде нов оглас:

Ригови со Sapphire RX470/570/580 8GB - 300 €

На продажба 4 рига со:

6 x Sapphire RX470 8GB - 300 евра.
6 x Sapphire RX570 8GB - 350 евра.
6 x Sapphire RX580 8GB - 450 евра.
6 x Sapphire RX580 8GB - 450 евра.

Останатите делови од риговите се: H100 плоча, 4GB RAM, 120GB SSD, 2x750W Brozne напојувања, рамка, рејзери.

Риговите се во добра состојба и стојат изгасени скоро 2 години.

Цени фиксни, плаќање ќеш или крипто.

Комплет: 1,500 евра.

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.241
Мислења
977.210
Членови
35.550
Најнов член
Provokator
На врв Дно