Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

RICOH MV310

samoil

Intern
1 мај 2007
53
0
Mi treba drajver za RICOH MV310 ( ova e fax,pecatac,fotokopir...se vo edno)

red_boxMV310.gif
 
M

Mr.Alien

Гостин
Ова е изгледа стар модел, бидејќи драјвери за XP не можев да најдам никаде, па ни на сајтот на производителот. На овие линкови се драјверите кои успеав да ги пронајдам.

http://www.ricoh-usa.com/downloads/mv310.asp

http://driverscollection.com/?H=MV310&By=Ricoh

http://www.driversfix.com/drivers/Printer/Ricoh/MV310/13432.htmlТука имаш база на RICOH драјвери. Прелистај, има 17 страни со уреди и драјвери за нив. Можеби некој е компатибилен. Потребна е бесплатна регистрација.

http://members.driverguide.com/inde...&qa7=All+Windows&dp=3&sm=b&jmd=and&fzz=b&pg=1
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.123
Мислења
975.104
Членови
35.432
Најнов член
Luka Milevski
На врв Дно