• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

RGB Strip

  • Ја почнал/а темата
  • #1

comakot

Gaining Experience
23 февруари 2017
305
192
Некој да не знае каде може да се купи RGB лента за во куќиште, пред некое време имаше некој си кит од DeepCool некако DeepCool RGB Kit 350 сега го нема во цела Македонија прашав во анхоч каде што го гледав па и во ддком ништо па некој да не знае каде можи да се купи лента?
Можам да фатам да направам обична лента со молекс и да земам контролер ама така кошта повеќе од погоре наведениот кит.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

comakot

Gaining Experience
23 февруари 2017
305
192
skoro sekade ima po dukjanive . mislam deka 500 denari bea. Jas planiram da zemam za na maticna da povrzuvam direkt na plocata bidekji ima kaj mene na plocata 4 pinski konektor za rgb strip.
Имам Haswell (H81) па нема ништо од овие новиве аура или за ргб така слично па морам со молекс да одам, иначе оф-топик сега пред 5 секунди го читав огласот за конзолите (xbox, и ps1) па да не знаеш каде има сервис негде за ps1 нејќам да го фрлам за џабе оти спомен ми оставен ако нема чаре така ќе го чувам
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,127
4,449
Ethermine
www.facebook.com
Имам Haswell (H81) па нема ништо од овие новиве аура или за ргб така слично па морам со молекс да одам, иначе оф-топик сега пред 5 секунди го читав огласот за конзолите (xbox, и ps1) па да не знаеш каде има сервис негде за ps1 нејќам да го фрлам за џабе оти спомен ми оставен ако нема чаре така ќе го чувам
Mozes i od ovie rgb sto se so daljinsko da gi napraves direk mislam na 12voltnata linija na napojuvanjeto . A offtopic mislam deka imam ps1 uste edno ali znam deka ne mu cinese laserot i taka mi stoe. A na tvoeto sto mu e makata ?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

comakot

Gaining Experience
23 февруари 2017
305
192
Mozes i od ovie rgb sto se so daljinsko da gi napraves direk mislam na 12voltnata linija na napojuvanjeto . A offtopic mislam deka imam ps1 uste edno ali znam deka ne mu cinese laserot i taka mi stoe. A na tvoeto sto mu e makata ?
Спинерот му е скршен и не чита цд-еа го однесов кај еден комшија што се расправаше со ps1 ама го скрши спинерот си мислел до тоа дека било
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,528
Мислења
858,662
Членови
29,933
Најнов член
Matej312
На врв Дно