1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Резултати од глобална анкета на 17.107 дизајнери, за плати, кариера, трендови.....

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од Taurus, 19 ноември 2019.

 1. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,319
  968
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Денеска излегоа резултатите од глобална анкета на 17.107 дизајнери, за нивните плати, кариера, трендови, што е следно..... Бројката на анкетирани професионалци е импресивна, па затоа и резултатите се во голем процент веродостојни....
  Global Design Survey 2019 | Dribbble

  линк до целосен репорт https://dribbble.com/reports/dribbble-global-design-survey-2019.pdf

  Пинг @D за компарација со вашата анкета за дизајнерите во Македонија.
   
  На Sonic.01, TheMarshal, gremlin и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...