• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Режање игра за PlayStation 1

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Ако може некој да ми објасни како да изрежам игра за PlayStation. Играта ја најдов на нет, е сеа има 2 фајла, едниот е .bin и е 600 MB, а другиот е .cue i e 80b. Како што прочитав, треба двата фајла да ги ставам на ЦД-то, арно ама мене ме итнересира дали треба обично Data Cd да режам или како? Дај кажете малце поопширно, иначе користам Nero...


Фала...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Да не почнувам нова тема ќе пишам тука... Значи сакам да ми препорачает некои интересни игри за PlayStation1, мноооогу одамна играв, сеа пак ми стана хит, само освен фудбал, баскет и Crash, слабо стојам со игриве... Ми текиња имаше една со моторни санки, за снег оние... Ај може ќе му текне на некој како се викаше таа игра...
 

virusmk

Intern
2 март 2008
6
0
za snimanje igri vo BIN,ISO i ....
potreben eden program sto go pravi virtuel cd na primer jas go koristam ovoj
DAEMON tolls
go otvaram cd-to preku nego
ko klikam nero i sakam da kopiram cd
go odbiram virtuel cd-to i mi pravi kopija na cd i go stavas u PS i nemas gajle rine ;) ajde uzivaj u igranjeto poz
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
Да не почнувам нова тема ќе пишам тука... Значи сакам да ми препорачает некои интересни игри за PlayStation1, мноооогу одамна играв, сеа пак ми стана хит, само освен фудбал, баскет и Crash, слабо стојам со игриве... Ми текиња имаше една со моторни санки, за снег оние... Ај може ќе му текне на некој како се викаше таа игра...
kras bese onaa so barierite so pukanje ama vozenje:p taa igra e ?

ako e taa brat sakam da ja igram a porano skapuvav po fliperi samo nz dali sega ja ima
mislam deka imase edna kras taa so vozenje i pukanje a druga mislam deka se vikase kras bas ne se vozese samo nekako se fakaa topki i se pukase taka nekako mislam deka bese

super igra
 

2Gorgi

Intern
3 јули 2016
4
1
ImgBurn, ја користам долго време, и не сум имал никаков проблем за режење и пуштање игри на PS1 i PS2, така да топло ти ја препорачувам
се работи за бесплатен софтвер кој е наменет за такви ISО фајлови
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,405
4,906
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Ај пошто си нов немат да те караме :D
Другарче, темава е стара 6 години... види последен пост кога е 1 Април 2008
 

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,394
3,021
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
256GB Toshiba XG5, 512GB Samsung PM981, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
2 x 8GB GSkill Ripjaws V @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX3070 Gaming X Trio
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
Logitech X540 & Kingston HyperX Cloud II
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,405
4,906
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,851
7,513
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
На стружани и охриѓани слабо им ојт математикана, затоа лупет цени ко у дубаи да си отишол :p хахахххахахаха :eek:h:
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,405
4,906
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,015
Мислења
854,644
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно