1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Ретро хардвер

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gamer-eddie, 7 Мај 2019.

 1. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  931
  1,520
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  Тука ке ставам ствари како сто ке ги наоѓам од подрум :)

  Конфигурација 1
  amd sempron 2600+ s754
  256mb ddr1
  nvidia fx5200 agp
  game port kartica
  biostar nf325 a7
  350w psu
  80gb hdd ide
  dvd rw

  Конфигурација 2
  intel pentium 4 1.7 s478
  4x256mb ram ddr1
  geforce 2 mx400 agp
  dvd rom
  flopy
  cd rw
  80gb hdd ide
  lan realtek
  modem motorola
  300w psu
  ecs p4vxad motherboard
   
  На toshex и b.a им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. STEALTH
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,282
 2. D
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  2,866
 3. Lazarko
  Одговори:
  875
  Прегледи:
  44,527
 4. Fatal1ty_

  Продадено ретро хардвер

  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,024
 5. Lazarko
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  804
Вчитување...

Сподели

Вчитување...