1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено ретро хардвер

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Fatal1ty_, 29 Јули 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,850
  26,092
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Чистев стари компјутер и на продажба оби се што не ми е потребно.
  1. Wireless card TP-LINK tl-wn350dc 250ден
  20180729_101328.jpg

  2. Philips cd-rw x2 250ден комад
  20180729_101232.jpg
  20180729_101247.jpg

  3. codegen 300w 200x напајање 400ден
  20180729_101347.jpg

  4. RAM DDR I 256MB 100ден. RAM DDR I 512MB 200ден.
  20180729_101147.jpg
  20180729_101159.jpg

  5. Плоча s478 + CoolerMaster кулер + Celeron 2.4Ghz + Celeron 2.0Ghz 700ден.
  20180729_101456.jpg

  Компјутерот работеше што значи сите делови се исправи и тестирани.
  По карго праќам само ако некој земе се комплет, а цена за комплет е 1500ден.

  Контакт во ПП.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,850
  26,092
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 3. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,850
  26,092
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  1000 комплет! Ми стига нов хардвер немам место веќе за стариов
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,850
  26,092
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ок го подарувам,
  Ако на некој му фали нешто од горе споменатот нека ме контактира ќе му дадам, само да не го гледам веќе по дома.
   
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...