1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ретро хардвер

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Lazarko, 11 Јануари 2018.

 1. krema

  krema
  Professor

  10,798
  10,344
  24 Јуни 2009
  Машко
  Значи 72 пински :)
  Ако не најдеш 64 ќе завршиш работа и со 32Mb.
   
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,481
  4,815
  18 Септември 2013
  Машко
  Брееј ова ајсисов е експлозија! Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.
 3. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  144
  419
  9 Август 2010
  На zirkach, CBB_6, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  321
  1,070
  28 ноември 2017
  Машко
  Колачи за нова година - поклон од @JunkieMKD ! Фала другар, да си жив и здрав.

  20200109_141242.jpg 20200109_141301.jpg 20200109_141315.jpg 20200109_132243.jpg 20200109_132258.jpg 20200109_132306.jpg
   
  Последна промена: 9 Јануари 2020
  На OldSchoolPvP, b.a, krema и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,343
  1,074
  3 Декември 2008
  Машко
  @Lazarko чекаме да ги отпаковаш па да ги споделиш таму што и како се :D вака ко на влашка визита сме Ј/К. :D
   
  На Costigan_Jr, b.a, toplel и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  321
  1,070
  28 ноември 2017
  Машко
  Влашка визита, умрев од смеење.
   
 7. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,871
  1,759
  22 oктомври 2012
  Машко
 8. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,343
  1,074
  3 Декември 2008
  Машко
  Мал апдејт конечно ја најдов родената сестра на Radeon HD 5850ката, Build-от 775 V2.0 е сменат во:

  CPU: Intel Xeon E5450
  RAM: 2 x Apacer 4GB Kit / 2 x 2GB DDR2 800MHz
  GPU: 2x Radeon HD 5850 Crossfire
  Sound Card: Sound Blaster Audigy 2 ZS
  Storage: SP SSD 120GB

  Денеска конечно успеав да ја добиам и втората Radeon HD 5850, одлично зачувана и без мани, наскоро ќе направам и некој бенчмарк и ќе испробаме некоја игрица.


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На windows8, OldSchoolPvP, zipi123 и уште 25 други им се допаѓа ова.
 9. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,481
  4,815
  18 Септември 2013
  Машко
  Конечно! Честитки!!! Изгледа ФЕНОМЕНАЛНО!
   
  b.a, Lazarko и на JunkieMKD им се допаѓа ова.
 10. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  321
  1,070
  28 ноември 2017
  Машко
  Браво друже, ова ти се вика билд. Да може да најдеме некои транспарентни вентилатори за куќиштето да се совпаѓаат со кулерот. @gOJDO може да има.
   
  b.a, DaVoRkNe, toshex и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  321
  1,070
  28 ноември 2017
  Машко
  Ја барам со години! Поклон од дечко во Карпош, сосема случајно дојдов до картицава.
  20200115_132844.jpg
   

  Прикачени датотеки:

  На shifty, gremlin, CBB_6 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 12. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  144
  419
  9 Август 2010
  @JunkieMKD Убав билд, браво. Го имам истиот сет Apacer златен рам само DDR3 1333Mhz.

  @Lazarko Честитки за голдот, легендарна картичка. Simmcon адаптер или меморија никако да најдам за нејзе, многу се ретки. :p Има нови: SIMMCONN Revival AWE 64 Memory Expansion Card
   
  На DaVoRkNe и Lazarko им се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  10,798
  10,344
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ах колку ми е криво што си ја дадов “така“ Ави 64 Голд. :(
  @Lazarko честито нека е :)
   
  DaVoRkNe, Lazarko и на b.a им се допаѓа ова.
 14. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,918
  4,143
  1 Септември 2011
  Машко
  И од мене нешто ретро,се надевам дека е ок за темава.

  Processor & Cooler: Core 2 Quad Q6600 2.40 ghz
  Motherboard: Asrock G41m-Vs3
  RAM: 8 Gb DDR3 1333mhz
  VGA: Radeon RX 560 4 Gb DDR5
  PSU: MS 400w Real Power
  Storage: SSD Kingston 240 Gb
  Audio: 2.0 Speakers SP-649 wooden
  Monitor: Samsung SyncMaster 2343nw
  Mouse: Genesis Krypton 400
  Keyboard: Genesis Rhod 110

  IMG_20200115_215537.jpg IMG_20200115_215603.jpg IMG_20200115_215644.jpg IMG_20200115_215705.jpg
   
  На JunkieMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,307
  953
  1 Јуни 2016
  Мене пак 775 билдови ич не ми се ретро.
  478ки со AGP графика и DDR1 рам со + звучни/тв картици, е тоа е веќе друг муабет.
   
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,590
  4,044
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Од 478 признавам само Пентиум 3.2 Ghz So HT и 1мб кеш.
   
  На JunkieMKD и mihovkris им се допаѓа ова.
 17. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,918
  4,143
  1 Септември 2011
  Машко
  Средено све :) ,за жал немам подобра камера,да го сликнам убаво,али во иднина ке направам.

  Processor & Cooler: Core 2 Quad Q6600 2.40 ghz
  Motherboard: Asrock G41m-Vs3
  RAM: 8 Gb DDR3 1333mhz
  VGA: Radeon RX 560 4 Gb DDR5
  PSU: MS 400w Real Power
  Storage: SSD Kingston 240 Gb
  Case : SAMA Inpower Canty III Gaming


  IMG_20200116_124245.jpg IMG_20200116_124238.jpg
   
  На Chaeld10_8 и JunkieMKD им се допаѓа ова.
 18. windows8

  windows8
  On your way to fame

  768
  992
  12 Февруари 2012
  Машко
  amd athlon 64 x2 3000+
  4x1gb ddr2
  Radeon HD 4890 1gb ddr5
  IMG_20200116_194845.jpg IMG_20200116_190118.jpg IMG_20200116_190129.jpg
  IMG_20200115_165348.jpg IMG_20200115_170015.jpg
   
  На MasteR_#0, shifty, DaVoRkNe и уште 4 други им се допаѓа ова.
 19. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  321
  1,070
  28 ноември 2017
  Машко
  Графичката е многу убава. 4890-ка.
   
  На windows8 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  321
  1,070
  28 ноември 2017
  Машко
  За смирување живци во петок, чистење графички карти.

  20200117_163055.jpg 20200117_163100.jpg 20200117_162556.jpg 20200117_162601.jpg 20200117_163045.jpg
   
  На MasteR_#0, Costigan_Jr, shifty и уште 8 други им се допаѓа ова.
 21. krema

  krema
  Professor

  10,798
  10,344
  24 Јуни 2009
  Машко
  PCMCIA Linksys Wireless-B WPC11
  Адаптерот е искористен за овој проект. :)

  IMG_0581.JPG

  PCMCIA D-Link LAN DFE-690TXD

  IMG_0582.JPG
   
  На JunkieMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  321
  1,070
  28 ноември 2017
  Машко
  Археолошка ископина од неделава:

  20200122_132933.jpg 20200122_135616.jpg 20200122_135622.jpg 20200122_135701.jpg 20200122_135726.jpg 20200122_143603.jpg 20200122_143613.jpg 20200122_160711.jpg 20200122_160716.jpg 20200122_160801.jpg 20200122_161350.jpg 20200122_161358.jpg 20200122_161409.jpg 20200122_161431.jpg 20200122_161538.jpg
   
  На gamer-eddie, Costigan_Jr, Necromancer и уште 9 други им се допаѓа ова.
 23. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  321
  1,070
  28 ноември 2017
  Машко
  Во исчекување на SLI билд:

  20200124_115756.jpg 20200124_115943.jpg 20200124_115904.jpg 20200124_115937.jpg
   
  На shifty, b.a, toplel и уште 3 други им се допаѓа ова.
 24. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  321
  1,070
  28 ноември 2017
  Машко
  Занимација за викенд!

  20200124_193530.jpg 20200124_193834.jpg 20200124_194124.jpg 20200124_194418.jpg 20200124_195730.jpg 20200125_145149.jpg 20200125_145527.jpg 20200125_145544.jpg
  20200125_145633.jpg
  20200125_224139_001.jpg
   

  Прикачени датотеки:

  b.a, toshex, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  321
  1,070
  28 ноември 2017
  Машко
  Каква плоча, баш каква што барав, па дури и подобра. Голема благодарност до @nvidia88 за фер односот и цената.

  Asus Striker II extreme + Xeon x5482 ( се очекува 8800 GTS SLI )

  20200128_133827.jpg 20200128_134802.jpg 20200128_134813.jpg 20200128_134818.jpg 20200128_141231.jpg 20200128_145512.jpg 20200128_145603.jpg 20200128_152551.jpg 20200128_152603.jpg 20200128_160652.jpg 20200128_160740.jpg 20200128_162949.jpg 20200128_163007.jpg
   
  На gamer-eddie, Astro, champagnepepe и уште 13 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. STEALTH
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,324
 2. D
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  2,946
 3. Fatal1ty_

  Продадено ретро хардвер

  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,056
 4. Lazarko
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  875
 5. gamer-eddie

  Проценка Ретро хардвер

  gamer-eddie, 7 Мај 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  343
Вчитување...

Сподели

Вчитување...