1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ретро хардвер

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Lazarko, 11 Јануари 2018.

 1. Goce gl

  Goce gl
  Intern

  22
  9
  3 Март 2019
  Машко
  Имаш пп од мене поздрав:)
   
 2. Peceto

  Peceto
  Gaining Experience

  62
  67
  24 Јули 2012
  Машко
  Ми пиша пп..
   
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,686
  9,387
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  ПП не се рачуна.
   
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,481
  4,818
  18 Септември 2013
  Машко
  Не е битно уПП, битно е да е уПМ.
   
  Astro, gocetan и на JunkieMKD им се допаѓа ова.
 5. alek99

  alek99
  Gaining Experience

  452
  384
  28 Јануари 2008
  Машко
  Дали на некој му врши работа кутијава.
  По сеќавање, над 70% се исправни деловите.
  Лично превземање, локација Аеродром.
  IMG_20191206_232721.jpg IMG_20191206_232755.jpg
   
  b.a, Tajson, CBB_6 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  144
  419
  9 Август 2010
  Weitek Power 9100 PCI, интересна карта за 486. Ја резервирам само нејзе ако може. :)
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 7. alek99

  alek99
  Gaining Experience

  452
  384
  28 Јануари 2008
  Машко
  Бидејќи е фрее, пожелно е цела кутија да се земе. Има и Matrox dual head мислам, и таа беше скапа на времето.
   
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.
 8. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  144
  419
  9 Август 2010
  Ок, ме убеди. Ќе ја земам цела кутија. :D
   
  gocetan, toshex и на alek99 им се допаѓа ова.
 9. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  321
  1,070
  28 ноември 2017
  Машко
  За некои идни билдови:

  20191213_142919.jpg 20191213_142953.jpg
   
  На MasteR_#0, Krkac, Pane-G и уште 12 други им се допаѓа ова.
 10. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  915
  735
  29 Март 2011
  На Krkac и b.a им се допаѓа ова.
 11. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  321
  1,070
  28 ноември 2017
  Машко
  Сè топтан 1000 денара земав.
   
  borcep, toshex, Chaeld10_8 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,481
  4,818
  18 Септември 2013
  Машко
  Сеа конечно имаш 2 радеони за у кросфајр?
   
 13. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  321
  1,070
  28 ноември 2017
  Машко
  Courtesy of @gocetan :

  Loading... Please wait.

  20191213_205043.jpg 20191213_205055.jpg 20191213_202220.jpg 20191213_202227.jpg
   
  На gamer-eddie, Canibalot, psyside и уште 6 други им се допаѓа ова.
 14. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,481
  4,818
  18 Септември 2013
  Машко
  На gocetan и Lazarko им се допаѓа ова.
 15. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  638
  367
  5 ноември 2013
  Машко
  @JunkieMKD на тебе ти требаше 5870 ?
   
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
 16. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,344
  1,082
  3 Декември 2008
  Машко
  5850 или 5870..
   
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  321
  1,070
  28 ноември 2017
  Машко
  @JunkieMKD Оваа што ја земав вчера, не дава слика. Ако ја оправам ( ќе ја дадам кај еден другар електроничар ), твоја е друже.
   
  Последна промена: 14 Декември 2019
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,371
  24 Јуни 2009
  Машко
  Сосе :) фен контролер, ептен фенси кучевиште.
  Честички. :)
   
  Последна промена: 14 Декември 2019
 19. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,344
  1,082
  3 Декември 2008
  Машко
  Огромна благодарност до @Lazarko за прекрасната Audigy 2 ZS. Картицата е во беспрекорна состојба и е веќе монтирана во 775ката, звукот неповторлив.
  [​IMG]
  Фамилијарна :D
  [​IMG]
   
  На gocetan, psyside, zirkach и уште 7 други им се допаѓа ова.
 20. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  144
  419
  9 Август 2010
  На Gregorius_Morganus, Costigan_Jr, zirkach и уште 4 други им се допаѓа ова.
 21. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  524
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  zirkach, toshex, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,371
  24 Јуни 2009
  Машко
  @b.a
  ISIS а. :)
  Одлично и честито.
   
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.
 23. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  144
  419
  9 Август 2010
  @krema Фала, подарок ја добив од еден инженер за звук. Треба да додадам 64mb simm за soundfonts, одлична е.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 24. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,371
  24 Јуни 2009
  Машко
  Што меморија користе?
   
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.
 25. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  144
  419
  9 Август 2010
Слични теми
 1. STEALTH
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,326
 2. D
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  2,946
 3. Fatal1ty_

  Продадено ретро хардвер

  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,057
 4. Lazarko
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  877
 5. gamer-eddie

  Проценка Ретро хардвер

  gamer-eddie, 7 Мај 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  344
Вчитување...

Сподели

Вчитување...