1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ретро хардвер

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Lazarko, 11 Јануари 2018.

 1. Balanar

  Balanar
  On your way to fame

  853
  902
  6 Декември 2016
  Машко
  Ахахахахахахахаахахаххх претпоставував... Колку јака финта, гигант е Microsoft.
   
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  8,373
  8,000
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нема чудно, на машкиот се врзува класичното флопи и практично и двата уреда ти се спремни за работа, колку што се сеќавам додека едниот уред работи - другиот уред е недостапен (како двојник фиксен телефон) :) Ако не знаеш што е двојник тогаш мал си уште. :D
   
 3. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,672
  3,454
  18 Септември 2013
  Машко
  Обично флопи со реверзен конектор??? Пошо ја сите флопија (3.5 инчни) шо ги имам се со женски конектор (со дупчиња) и на плочата се исто пинови така шо самиот кабел е само женски конектори.
   
 4. krema

  krema
  Professor

  8,373
  8,000
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не баш , ај за да ти биде појасно, кај оној машкиот конектор што го спомна ти на сликата се уштекува друг флопи кабел (женски-женски) и оде накај флопи.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  8,373
  8,000
  24 Јуни 2009
  Машко
  NVIDIA Riva 128zx

  IMG_0047.JPG


   
  На ARMac, zirkach, b.a и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,672
  3,454
  18 Септември 2013
  Машко
  NOOICE!! Dayumn son ти си имал многу интересни ствари :D
   
 7. krema

  krema
  Professor

  8,373
  8,000
  24 Јуни 2009
  Машко
  Дал госпоТ :D
   
  На Lazarko и toshex им се допаѓа ова.
 8. krema

  krema
  Professor

  8,373
  8,000
  24 Јуни 2009
  Машко
  Logitech M-M30


  IMG_0058.JPG


  IMG_0059.JPG

  IMG_0060.JPG
   
  На Lazarko, b.a, zirkach и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,722
  6,193
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Да не му треба на некој куглица за маус. Најдов една дома.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 10. krema

  krema
  Professor

  8,373
  8,000
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не се сите исти по големина. :)
   
 11. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,722
  6,193
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Е добре, овоа е од тие стандардните што идеа со компјутер. Одговара на Chicony маусите и на Genius
   
  На Lazarko и toshex им се допаѓа ова.
 12. Lazarko

  Lazarko
  On your way to fame

  183
  604
  28 ноември 2017
  Машко
  Ми стигна Chieftec Dragon, ама скршен. Дали од неубаво пакување, дали трескање при транспорт ( немаше никакви знаци на кутијата - однадвор изгледаше океј ). Инаку прекрасно е куќиштето - сон за ретро ствари. Неверојатен квалитет. Штета:((((((((((((((( *heartbroken*
   

  Прикачени датотеки:

 13. VerGer

  VerGer
  Gaining Experience

  464
  462
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  лепаче? гледам не ти фалат ништо парчиња ил се лажам .. нема ни да се познава :)

  јес да јасно скршен филм и се то ..
   
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lazarko

  Lazarko
  On your way to fame

  183
  604
  28 ноември 2017
  Машко
  Јок друже. Што пипнав пластика се искрши. Од како ги сликав сликиве открив дека 3 од 4ри држачи на предниот панел се скршени од внатре. Исто така и затврачите за 5.25 се скршени. Ајде тоа е тоа, да сме здрави и живи, ќе излезат и поубави куќишта.
   
 15. krema

  krema
  Professor

  8,373
  8,000
  24 Јуни 2009
  Машко
  Socket 370 PGA370/FC-PGA to Slot 1 CPU Adapter Card


  IMG_0049.JPG
   
  zirkach, Lazarko и на b.a им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...