1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ретро списание 1998

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од imortel, 16 Мај 2019.

 1. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  92
  119
  18 Февруари 2012
  Машко
  На Speedster, zdravkovskii, NecrotoX и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,095
  3,013
  2 Септември 2012
  Машко
  Немаше некое CD внатре ? :p
   
 3. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  92
  119
  18 Февруари 2012
  Машко
  Незнам, вака го добив списаниево. Можеби имало па вујко ми го земал :D
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Balanar

  Balanar
  Practice makes perfect

  1,045
  1,096
  6 Декември 2016
  Машко
  Јас го имав истото. Ехх времиња...
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 5. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  127
  353
  9 Август 2010
  Forsaken, Unreal, Starcraft.. одлични игри на насловна. :D
  Што пишува за Voodoo2? Може слика? Немам ниедно списание од тоа време, а на интернет може да се најдат само странските во PDF.
   
 6. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  347
  195
  26 Мај 2007
  NoLifer
  ovaj go nemav, go imav od 2000 so nox naslovna. inaku prvo spisani so kupiv so cd bese hrvatskiot hacker od januar 1998,
   

  Прикачени датотеки:

  На imortel и b.a им се допаѓа ова.
 7. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  92
  119
  18 Февруари 2012
  Машко
  1998 1998
   
  На NecrotoX и b.a им се допаѓа ова.
 8. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  127
  353
  9 Август 2010
  На imortel му/ѝ се допаѓа ова.
 9. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Хах интересни текстови, ама го искривив вратот читајќи :)
  Lula - The Sexy Empire сега ми текна дека сакав да ја украдам од кај вујко ми од фиока и да ја инсталирам тајно, стално кога ме носеа моите кај него ја гледав опаковката ама никад не се осмелив да ја џопнам.. LOL, кои времиња :D
   
  На imortel му/ѝ се допаѓа ова.
 10. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  Си паѓал во тешки искушенија. :)
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 11. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  347
  195
  26 Мај 2007
  NoLifer
  Иам PC World од Јули 1998 македонска верзија ако сакате ќе го сликнам
   
 12. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Лара Крофт, сине... АУФ! :)
   
  На imortel му/ѝ се допаѓа ова.
 13. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,598
  1,359
  27 Јануари 2011
  Машко
  Побарав по кутиите на таван што имам најстаро од часописи и еве неколкуи стари. Се напунив со прашина но се вратив во минатото.
  DSCF5316 (Large).JPG DSCF5317 (Large).JPG DSCF5318 (Large).JPG DSCF5319 (Large).JPG DSCF5320 (Large).JPG DSCF5321 (Large).JPG DSCF5322 (Large).JPG DSCF5323 (Large).JPG DSCF5324 (Large).JPG DSCF5325 (Large).JPG
   
  На zirkach, b.a, krema и уште 4 други им се допаѓа ова.
 14. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,383
  12,506
  2 Август 2012
  Машко
 15. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,598
  1,359
  27 Јануари 2011
  Машко
  На zirkach и b.a им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. M@RKO
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,470
 2. M@RKO
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,285
 3. dejan_str
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  969
 4. Master_Boy
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,381
 5. Lazarko
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  636
Вчитување...

Сподели

Вчитување...