1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ретро нетплеј

Дискусија во форумот 'Игри' започната од torao, 6 Јуни 2018.

 1. torao

  torao
  Intern

  28
  15
  6 Јуни 2018
  Машко
 2. torao

  torao
  Intern

  28
  15
  6 Јуни 2018
  Машко
 3. torao

  torao
  Intern

  28
  15
  6 Јуни 2018
  Машко
 4. torao

  torao
  Intern

  28
  15
  6 Јуни 2018
  Машко

  View: https://youtu.be/CkPSCLwRaNY
  Ова видео го направив, со цел да им покажам на луѓе дека не треба хостер, барем не за верифицирани корисници, ова е направено во нашиот дискорд сервер.
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 5. torao

  torao
  Intern

  28
  15
  6 Јуни 2018
  Машко
 6. torao

  torao
  Intern

  28
  15
  6 Јуни 2018
  Машко
 7. torao

  torao
  Intern

  28
  15
  6 Јуни 2018
  Машко
 8. kamion203

  kamion203
  Intern

  41
  11
  26 Мај 2012
  Машко
 9. kamion203

  kamion203
  Intern

  41
  11
  26 Мај 2012
  Машко
 10. kamion203

  kamion203
  Intern

  41
  11
  26 Мај 2012
  Машко
 11. kamion203

  kamion203
  Intern

  41
  11
  26 Мај 2012
  Машко
 12. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  153
  58
  23 Февруари 2017
  Машко
  Влегов во ова дискорд, па да прашам мора да учествуваш на турнири? Бидејќи појма сум од овие игри (единствено против братучед ми XD)
   
 13. kamion203

  kamion203
  Intern

  41
  11
  26 Мај 2012
  Машко
  ne moras, ama nasite turniri se povekje za zabava nego natprevaruvanje, sekoj e dobredojden
   
 14. kamion203

  kamion203
  Intern

  41
  11
  26 Мај 2012
  Машко
 15. torao

  torao
  Intern

  28
  15
  6 Јуни 2018
  Машко
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kamion203

  kamion203
  Intern

  41
  11
  26 Мај 2012
  Машко
 17. kamion203

  kamion203
  Intern

  41
  11
  26 Мај 2012
  Машко
 18. kamion203

  kamion203
  Intern

  41
  11
  26 Мај 2012
  Машко
 19. kamion203

  kamion203
  Intern

  41
  11
  26 Мај 2012
  Машко
Слични теми
 1. Lazarko
  Одговори:
  709
  Прегледи:
  30,807
 2. Fatal1ty_

  Продадено ретро хардвер

  Одговори:
  3
  Прегледи:
  933
 3. Lazarko
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  635
 4. toshex
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  863
 5. gamer-eddie

  Проценка Ретро хардвер

  gamer-eddie, 7 Мај 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  263
Вчитување...

Сподели

Вчитување...