1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ретро нетплеј

Дискусија во форумот 'Игри' започната од torao, 6 Јуни 2018.

 1. kamion203

  kamion203
  Intern

  30
  10
  26 Мај 2012
  Машко
  на коф2000 имаше повеќе од 10 души ама некои не дојдоа, пак бевме доста, а и турниров беше малку долг.ни беше забавно, имаше неко што беа доста добри.

  View: https://www.youtube.com/watch?v=TrGEqPBqUP8
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kamion203

  kamion203
  Intern

  30
  10
  26 Мај 2012
  Машко
 3. kamion203

  kamion203
  Intern

  30
  10
  26 Мај 2012
  Машко
 4. kamion203

  kamion203
  Intern

  30
  10
  26 Мај 2012
  Машко
 5. kamion203

  kamion203
  Intern

  30
  10
  26 Мај 2012
  Машко
 6. kamion203

  kamion203
  Intern

  30
  10
  26 Мај 2012
  Машко
 7. kamion203

  kamion203
  Intern

  30
  10
  26 Мај 2012
  Машко
  во сабота, во 11 часот ќе организирам bushido blade 1 турнир, а во недела во 11 часот, ќе организирам street fighter 5 турнир, ќе се користи parsec, кој сака да учествува нека ме контактира тука, и ќе доставам дискорд линк кај се среќаваме.
   
 8. kamion203

  kamion203
  Intern

  30
  10
  26 Мај 2012
  Машко
 9. kamion203

  kamion203
  Intern

  30
  10
  26 Мај 2012
  Машко
 10. kamion203

  kamion203
  Intern

  30
  10
  26 Мај 2012
  Машко
 11. kamion203

  kamion203
  Intern

  30
  10
  26 Мај 2012
  Машко
 12. kamion203

  kamion203
  Intern

  30
  10
  26 Мај 2012
  Машко
 13. kamion203

  kamion203
  Intern

  30
  10
  26 Мај 2012
  Машко
 14. kamion203

  kamion203
  Intern

  30
  10
  26 Мај 2012
  Машко
 15. kamion203

  kamion203
  Intern

  30
  10
  26 Мај 2012
  Машко
 16. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  326
  189
  26 Мај 2007
  NoLifer
  дали знај некој маме игри како да се играт мржно,или ако сака некој да играме постари игри за pc,worms armagedon,redalert,deltaforce,quake 2
   
 17. kamion203

  kamion203
  Intern

  30
  10
  26 Мај 2012
  Машко
 18. torao

  torao
  Intern

  20
  12
  6 Јуни 2018
  Машко
 19. torao

  torao
  Intern

  20
  12
  6 Јуни 2018
  Машко
 20. torao

  torao
  Intern

  20
  12
  6 Јуни 2018
  Машко
  kje ima all star racing transformed, urban reign i capcom vs snk 1 turnir, koj saka da ucestvuva moze da mi pise
   
  Последна промена: 6 Февруари 2019
 21. torao

  torao
  Intern

  20
  12
  6 Јуни 2018
  Машко
 22. torao

  torao
  Intern

  20
  12
  6 Јуни 2018
  Машко
 23. torao

  torao
  Intern

  20
  12
  6 Јуни 2018
  Машко
 24. torao

  torao
  Intern

  20
  12
  6 Јуни 2018
  Машко
 25. torao

  torao
  Intern

  20
  12
  6 Јуни 2018
  Машко
Слични теми
 1. Lazarko
  Одговори:
  53
  Прегледи:
  3,183
 2. toshex
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  1,770
 3. toshex
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  1,553
 4. Fatal1ty_

  Продадено ретро хардвер

  Одговори:
  3
  Прегледи:
  824
 5. Lazarko
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  502
Вчитување...

Сподели

Вчитување...