1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Restore на iPad без губење на податоци

Дискусија во форумот 'Преостанати мобилни уреди' започната од NERD., 26 Мај 2013.

 1. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,406
  350
  19 Април 2010
  Машко
  Ситуацијата е следна: се работи за iPad 2, стигна нотификација дека можи да се Update-ира од постоечкиот firmware 5.0.3 (мислам) во 6.1.3. Све во ред беше со download-от, почна инсталацијата и сега бара да се конектира со iTunes за да се направи restore, но напоменува дека сите податоци од него ќе се избришат. Сопственикот на iPad-от има слики во него што сака да ги задржи но таблетот не бутира во iOS се враќа на тоа да се конектира со iTunes. Деновиве треба да го земам за да проверам дали со самото конектирање на уредот ќе ја прочита меморијата како digital camera за да ги спасам сликите, ако не можи така, чаре? :)
   
 2. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  627
  31 oктомври 2011
  Машко
  Би требало да ти ги извади сликите како усб. За тоа да се појави во My Computer како removable drive не треба таблетот да биде запален и оперативниот фукнционаен afaik. За да бидеш сигурен ако сакаш сега ќе проверим па ќе ти кажем за некој минут.
  едит: Грешка сум бил...кога го конектираш ако е исклучен се бутира сам до оперативен...а кај тебе ако неможе да бутира тогаш не знам што ќе се случи. Инаку, за да пристапиш до фајл системот инсталирај iExplore и можда ќе можеш без да бутираш да отвориш сликите.
   
 3. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  763
  587
  8 Јануари 2008
  Машко
  отвори ITunes конектирај го направи си backup па после тоа ќе му инсталираш 6.1.3 само да знаеш jailbrake нема за него.И не почнувај со инсталација ако батеријата ти е минимум 50% за секоја сигурност.
   
 4. iface

  iface
  Gaining Experience

  101
  119
  9 Септември 2011
  Машко
  Провери во iCloud дали му се зачувани сликите.
  Дали му правел некогаш backup?
   
 5. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,593
  5,142
  20 Април 2007
  Машко
  Ако веќе се инсталирал, а немаш бекап, рачунај дека немаш ништо.
  Поздрав
   
 6. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,980
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не се губат слики со рестор.
   
Слични теми
 1. lakimen
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  986
 2. HijackHacker
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,011
 3. arizanov
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  892
 4. OKI
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,565
 5. vladence
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,803
Вчитување...

Сподели

Вчитување...