• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ресивер за мкд канали

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Pilsator

Gaining Experience
15 мај 2012
460
133
Купувам ресивер за мкд канали или како и да се вика уредот потребен за да гледам мкд канали без оператор. Фала
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
937
586
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,520
857
Ги има по огласиве едни куп за ефтина цена

Sent from my SM-N986U Samsung 20 Note Ultra 5G using Tapatalk
 

gdamjan

On your way to fame
3 април 2008
2,526
917
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Купувам ресивер за мкд канали или како и да се вика уредот потребен за да гледам мкд канали без оператор. Фала
Ако имаш понов телевизор, со DVB-T подршка, само антена ти треба за да ги гледаш македонските free-2-air канали.
Ќе ти треба антенче секако.
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,464
3,160
Ако имаш понов телевизор, со DVB-T подршка, само антена ти треба за да ги гледаш македонските free-2-air канали.
Ќе ти треба антенче секако.
Треба DVB-T2 (mpeg4), има некои антика телевизори што не се T2 и може да не работи.
 

gdamjan

On your way to fame
3 април 2008
2,526
917
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Треба DVB-T2 (mpeg4), има некои антика телевизори што не се T2 и може да не работи.
у право си, скроз заборавив дека во оригиналниот dvb-t само mpeg2 е задолжителен.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,054
Мислења
837,674
Членови
28,983
Најнов член
НикииНена
На врв Дно