1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог Решение за огласи

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од HocusPocus, 11 Декември 2019.

 1. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  981
  603
  3 Јули 2007
  @Fatal1ty_ зошто не имплементираш нешто како ова со мали измени на плагинот можеш да лимитираш да се појавува само кај огласи подфорумот.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,476
  25,517
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не е тоа проблем никаков. Сакаме да мигрираме на xenforo 2.1 па не ми се исплати двапати да пишувам/менувам плагини, пошто 2.1 верзијата е сосема поинаква структура и не работата плагини од 1.5 верзија.
   
  D, gOJDO, RoninMK и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,445
  12,607
  2 Август 2012
  Машко
  Што новини носи Xenforo 2.1 во кратки црти?
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,476
  25,517
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  XF 2.0 - What's new in XenForo 2.0

  Подобро е оптимизранво комуникација со база и со тоа значаително побрз, понова технологоја, овој е веќе 7 години стар и плаче за обнова, покрај тоа некои подобрувања што ние ќе ги правиме.
   
  На dejan_str, Tenny, Astraion и уште 5 други им се допаѓа ова.
 5. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,199
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Enhanced Search уште е како посебен add-on? тоа треба да се имплементира, ептен ме нервира срчот на xenforo форумите (не само на ИТ).
   
  На Aowek му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,476
  25,517
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Да, најголемата критика им ја упатуваат за тоа.
   
 7. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,208
  13,065
  23 Јануари 2008
  Манга
  Тоа, па втори по најкритикуваност се администраторите што опоменуваат проверени шиткачи. :D Видете околу тоа што може да се стори. :)
   
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,476
  25,517
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Диктатура братко тоа е! ;)
   
 9. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,208
  13,065
  23 Јануари 2008
  Манга
  Значи не лажеа овие на МТВ1 дека го е*але режимот и дека дошол живот.
  У секој случај фино од ваша страна шо се ангажирате да ни го разуредите форумот на подобро.
   
 10. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,476
  25,517
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Хитлер, грујо и јас толку сме.
   
  tupacan, Molec, pipelin и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,208
  13,065
  23 Јануари 2008
  Манга
  Уште ти и Грујо сте само, глејте да не завршите ко Хитлер...
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  213
  445
  24 Април 2007
  Женско
  Мене на пример би ми помогнало ако изборот на лабелата е задолжителен и се принта во сајдбарот со нови мислења. Да знам што да скокам...
  Евентуално on hover да ми дава инфо и во кој форум е мислењето, покрај целиот наслов.
   
  На CBB_6 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  685
  1,000
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Или само под Нови теми, таб Огласи и подтеми Купувам/Продавам. Кого интересира огласи дирекно ке си пристапи.
   
  zdravkovskii, Banjifiko и на Маша им се допаѓа ова.
 14. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,476
  25,517
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не е лоша идеа!
   
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,273
  3,568
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Мн комплицирано се изрази сеа...
   
 16. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  213
  445
  24 Април 2007
  Женско
  ss.png
   
 17. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,273
  3,568
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Последна промена: 23 Декември 2019
 18. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,476
  25,517
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Кој ќе го среди? ;);)
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  780
  692
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Калце
   
 20. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,708
  3,143
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Калци
  [​IMG]
   
  Pane24, it_boy и на dejan_str им се допаѓа ова.
 21. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,095
  4,803
  8 Април 2011
  Машко
  .Дали ке има роботи во новата верзија? Хеххе
  Никогаш не дознав кој од нас се роботи :(.
   

Сподели

Вчитување...