Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Решение за данок на имот

Ivan222

Intern
17 март 2019
86
13
Ме интересира дали може од негде да се симне решението за данок на имот...
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.565
3.154
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
INNO3D RTX 2060 SUPER
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Ме интересира дали може од негде да се симне решението за данок на имот...
Кај општиниве се е на хартија и пријавуање и решенија за утврдување на данок.
 

Ivan222

Intern
17 март 2019
86
13
За општините знам дека имаат мене ми е да не одам до општините дали може преку интернет да си го видам решението и да си го платам истото преку интернет.
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.565
3.154
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
INNO3D RTX 2060 SUPER
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
За општините знам дека имаат мене ми е да не одам до општините дали може преку интернет да си го видам решението и да си го платам истото преку интернет.
Не може, се е на хартија.
 
20 јуни 2008
573
613
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X & Noctua NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 980 Pro 1 TB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL16
Video card
Asus TUF RTX 3070 Ti
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro
Monitor
Dell S2721DGFA / BenQ BL3201PT
OS
Windows 10 Pro
За кој град се работи? За Скопје има сајт со опција за плаќање.
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.840
5.816
Skopje

Aко е барем слично како во Скопје, можеш да си направиш акаунт, т.е. лицето на кое име се води имотот. Од информации ти треба живеалиште и, матичен број.
Јас моите решенија (општина Кисела Вода/Аеродорм) си ги симнувам секоја година и си плаќам онлајн.

едит: гледам од десна страна и линк до упатство како да си платиш данок за изготвени решенија за данок на имот.
 
Последна промена:
20 јуни 2008
573
613
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X & Noctua NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 980 Pro 1 TB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL16
Video card
Asus TUF RTX 3070 Ti
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro
Monitor
Dell S2721DGFA / BenQ BL3201PT
OS
Windows 10 Pro
Е тоа не сум знаел или не сум дочитал . Извини , во тој случај нека најде страница за општина Велес и истата постапка
Башка што за Скопје не мораш ништо да принташ, а ни да одиш по банки. Можеш да си платиш со картичка на сајтот
 

Pane-G

Practice makes perfect
9 мај 2012
1.675
1.000
Башка што за Скопје не мораш ништо да принташ, а ни да одиш по банки. Можеш да си платиш со картичка на сајтот
Пробав и така, и нејќе поради глупа правила во банката па затоа правев друг начин
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.069
Членови
35.428
Најнов член
sefeee
На врв Дно