• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ResHacker во Control Panel ?

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.077
758
vaka,
1.na eden pc vo control panel go ima ova:-najveke me buni ova sto pisuva RESHACK,koga go otvaram vnatre pisuva resurs hacker.sto e ova i kako da go trgnam.
i ova VIEWPOINT?????? neznam sto e.
2.vo add or remove programs ima staveno AD-Aware SE Prof. i podolu ESET NOD 32 Antivirus.e sega bidejki nodot ima i anti virus i anti spy.dali treba da go trgnam AD-Aware to.eve vi slika.


STO DA PRAVAM ?
 

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Reshack ти е програма за модифицирање на Windows Resources, што значи со оваа програма можеш да ги модифицираш, StartUp Screen, Темите на Windows и ред други работи, би требало да има Uninstall кај самата програма.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Како што рече James, Resource Hacker ти е Windows Shell Modification програма, за модифицирање на повеќе скриени опции во Windows. Можеш да ја избришеш преку Add & Remove.

А за Ad-aware-от, јас би го оставил бидејќи не прават штета да бидат уклучени и 2та програма наеднаш, а Ad-aware-от е нешто боље од AntySpyware опцијата кај Nod32
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Ако ти е кракирана верзијата на Нодот, ти препорачувам да си ставиш дополнителен антиспајвер софтвер бидејќи кај мене со кракираната верзија не детектираше ниеден спајвер.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Resource Hacker e programa za editiranje na resursite na programite. NE e povrzano nikako so windows-ot.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.159
Мислења
891.814
Членови
31.500
Огласи
31
Најнов член
Stefanija99
На врв Дно