• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ресет Huawei HG8245

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ristepan

Intern
7 ноември 2009
3
0
Ако го ресетирам рутерот, скроз на фактори, ќе се поврзи сам на телекомот (ТВ/интернет) или требе да чекам батка од поштата да дојде па да го боре ?
Од некоа причина не можам да се поврзам на него за да си го сменам пасвордот на WiFi-то, се пинга а на http вика connection refused, нешто такво.
 

SmartGuru

Gaining Experience
27 јануари 2013
350
331
www.kennedytech.mk
Доколку го ресетираш би требало самиот да повлече конфигурација од серверите на телеком под услов да нема проблем со линијата нели. Исто така можеш да се јавиш во техничка служба на телеком и да побараш тие да ти го ресетираат на фабрички.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

ristepan

Intern
7 ноември 2009
3
0
Доколку го ресетираш би требало самиот да повлече конфигурација од серверите на телеком под услов да нема проблем со линијата нели. Исто така можеш да се јавиш во техничка служба на телеком и да побараш тие да ти го ресетираат на фабрички.
tnks, ќе го ошиндарам утре, па ако не повлече конф. ќе му звонам од мобилен :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,552
Мислења
820,383
Членови
28,214
Најнов член
vanadi
На врв Дно