• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Репутицискиот систем се мрдна

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info

Имам чувство дека некој од модераторите или админите ми даде поен овде, ми накачи репутација за +1, ама квадратчето е црвено.... ај сега види мајката :D

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Нели ако мод или админ ти даде репутациски поен, добиваш повеќе од +1 :ermm:

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
А и квадратчето е црвено :D Стварно се пореметило, ама барем ти ја пишува темата, не е скроз мрднато :))

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Друже имаш чуство,ама може не е модератор од кај знаеш,бтв не е лошо да пишувате кој дава репутација на пр : Фала многу за помошта (Стане),некои членови веке прават така,па не е лошо и другите :)

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Не гледам таква репутација кај тебе.. [Грешка]

Едит: Репутацијата е негативна (-1 поен) и е оставена од член, не е никаква грешка во системот.. Може да е грешка на членот кој ти ја оставил :)

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Едно ОТ прашање:
Со колку поени се станува позитивец?
1. Корисник е Безнадежен случај ниво: -200
2. Корисник е Пациент ниво: -50
3. Корисник е Сезонски корисник ниво: -10
4. Корисник е Редовен ниво: 0
5. Корисник е Позитивец ниво: 50
6. Корисник е Херој ниво: 100
7. Корисник е Супер херој ниво: 250
8. Корисник е Револуционер ниво: 500
9. Корисник е Светец ниво: 1000

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,076
27,204
kalco.ru
Бидејќи неможам да ти дадам реп+1(бијеќи сум требал да дадам и на други бла бла)ќе ти се заблагодарам во постов:bravo:ФАЛА за инфо.

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
885
Ohrid
Може да е грешка на членот кој ти ја оставил :)
хммз.. Неверувам дека е грешка до член. Или во краен случај, нема шанси да е ненамерна..

Пред се` кога доделуваш реп. автоматски е означено “Се согласувам“. Единствено, намерно да го означиш “Не се согласувам“, и да доделиш поен.

Alex

Gaining Experience
10 август 2008
341
152

Имам чувство дека некој од модераторите или админите ми даде поен овде, ми накачи репутација за +1, ама квадратчето е црвено.... ај сега види мајката :D
не се има ништо побркано ти добиваш овде -1 поен значи негативна репутација а не добиваш +1

Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,529
Мислења
822,686
Членови
28,052
Најнов член