• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Репутација...?

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Каде бе друже,ја не гледам нигде табела?Знам на други форуми има,ама тука нигде не гледам :isplashen:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Не можете да видите кој ви дал или одзел поени, поради тоа што после може да настанат караници и такви чуда.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
attachment.php

најверојатно сите се позитивни :)
 

Атачменти

  • reputacija.jpg
    reputacija.jpg
    98,3 KB · Прегледи: 176

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Може да се види,доколку кај вас не се гледа репутацискиот левел,значи дека сте ја отштиклирале опцијата (покажи репутациски левел)што се наоѓа во контрол панелот.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Додека сме кај репутацијата, да кажам нешто во врска со неа. Репутацијата е воведена со цел за избегнување на непотребните постови од типот : фала, супер, браво итн. Затоа би ги замолил членовите да го користат репутацискиот систем (доколку е овозможен кај корисникот).
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
да но сепак гледасе на кој пост е дадена и сигурно нема некој 3ти да ти лупне

уствари што ги знаеш:)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Ајде да разјасниме уште една дилема.
Бидејќи кај вас ја немаа табелата од MetalGear, направете го следново.
1. Одете во „Измени на опциите
2. Штиклирајте ја опцијата „Покажи го мојот репутациски левел„.

10dwmsh.jpg


После ова ќе ја имате табелата.

:bye1:
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
904
77
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
А кај мене поледниот репутациски поен не можам да видам на која тема е:)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Абе вие читате постови,fuUuUzZzZy ај види го мојот (2-от).
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Абе вие читате постови,fuUuUzZzZy ај види го мојот (2-от).
sorry.. :ermm:
Не ги загледав сите постови.. Набрзина го видов „недоразбирањето„ од MetalGear, па мислев дека сеуште не е разјаснето..

Anyway.. Ако не друго, ете барем послужете се со сликата од мојот пост :))

sorry.
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
676
685
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Kolku poeni se dava so edno stiskanje na reputacija? Primer, ako nekoj ima 30 poeni, sto znaci toa, deka 30 pati mu dale reputacija? Ako moze nekoj da mi objasni okolu ova. Blagodaram.

Pozdrav,
Dimitar
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
liquid а тија сиви што значив

ај зелени су "се сложувам" црвени "не се сложувам"
овија да не су неутрални

или воздржан:)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
зелените се позитивни,а црвените негативни така?
а сивите какви се?

Сивите се негативни, а зелените позитивни.. Нема црвени (барем кај мене) :)

Тебе моментално репутацијата ти е 9 поени затоа што имаш добиено 1 негативен поен од член, другиот негативен поен не се смета бидејќи тој што го додал не оставил коментар..
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Епа или си грешка, или никој не знае да го користи системот.

Имам коментари како "Супер!" и "Фала многу!" а сиви се.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.368
211
Админи, за што служат сивите репутациони поени? Имам многу сиви поени и еден зелен.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.267
Мислења
920.244
Членови
32.929
Огласи
1.069
Најнов член
pepe
На врв Дно