• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Репутација...

  • Ја почнал/а темата
  • #1

^^GoRiLLaZ^^

Gaining Experience
7 април 2008
100
51
www.best-moviez.ws
Имам едно прашење :) Зошто не можам да видам ЧЛЕН ми дал репутација,туку само можам да видам Тема Датум Коментар
Поздрав...Чекам одговори :D:D:D
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Имам едно прашење :) Зошто не можам да видам ЧЛЕН ми дал репутација,туку само можам да видам Тема Датум Коментар
Поздрав...Чекам одговори :D:D:D
Пошто не е овозможено од страна на администраторите... Исклучена им е таа опција од администрациониот панел
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

^^GoRiLLaZ^^

Gaining Experience
7 април 2008
100
51
www.best-moviez.ws
Мислам дека е најдобро да се пушти оваа опција,но да видиме што ќе кажат админите ;)
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
890
70
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Јас мислам дека подобро е вака. Вака ќе даваме репутација на тема или пост, а така ќе треба да правиме "нати го, дај ми го".:D
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
A zaprasajte se ako nekoj vi dade - reputacija, i ako go videte toj clen shto vi dal - ,... kje moze da dojde do kavga megju vas dvajcata.
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
A zaprasajte se ako nekoj vi dade - reputacija, i ako go videte toj clen shto vi dal - ,... kje moze da dojde do kavga megju vas dvajcata.
и цело време ќе си лепат црвенки... Но мислам дека е подобро да се овозможи само опцијата за давање на [+] , а да нема [-] ... така да само членовите доколку им се допаѓа мислењето ќе може да дадат позитивни поени на членот...
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
и цело време ќе си лепат црвенки... Но мислам дека е подобро да се овозможи само опцијата за давање на [+] , а да нема [-] ... така да само членовите доколку им се допаѓа мислењето ќе може да дадат позитивни поени на членот...
:bravo:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
pa zatoa ima "Ваш коментар за овој пост:" dokolku admini/moderatori vide deka e dadeno neosnovano negativna ili pozitivna reputacija ke ja izbrisat

too simple
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Не, нема да може да се среди тоа со репутацијата за да биде идеално, се некој ќе ти залепи негативна репутација заради персонални причини.
Така јас не се замарам, како сакате ваше е и да ставите и да не ставите.
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
ne dobro si e toa sto ima i + i - sto ako nekoj tresne nekoja glupost i da ne mu dademe negativna reputacija
па нема потреба, а “-“ а ништо скоро исто тие :) вака ако тресне некој некоја глупост и 10тина души му лепнат црвенки, членот ќе си помисли дека не е добредојден овде, сите му даваат негативни поени и може да си замине...
Не, нема да може да се среди тоа со репутацијата за да биде идеално, се некој ќе ти залепи негативна репутација заради персонални причини.
Така јас не се замарам, како сакате ваше е и да ставите и да не ставите.
Потполно се слагам со тебе... Ќе се скарат на мсн или било каде, и неможејќи лично самите да си ги решат проблемите, и двајцата ќе се маваат со минуси
 

IT member

Intern
21 декември 2007
274
1
ivan-sorry1.hi5.com
Jas mislam deka reputacijata ili poenite ako moze da kazam taka, bi trebalo da gi davaat administratorite ili moderatorite, a ne nie clenovite... bidejki ke se predizvikaat problemi na forumot.... nekoi od niv kazavte. :)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Jas mislam deka reputacijata ili poenite ako moze da kazam taka, bi trebalo da gi davaat administratorite ili moderatorite, a ne nie clenovite... bidejki ke se predizvikaat problemi na forumot.... nekoi od niv kazavte. :)
We are doing that dude. :)
А мислам дека е добро и останатите членови да можат да даваат и одземаат поени. А исто така може ако некој сака да ја исклучи репутацијата на неговиот профил.
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Кориснички СР -> Измени Опции -> Деселектирај ја опцијата “Покажи го мојот репутациски левел“:bye1:
 

IT member

Intern
21 декември 2007
274
1
ivan-sorry1.hi5.com
Кориснички СР -> Измени Опции -> Деселектирај ја опцијата “Покажи го мојот репутациски левел“:bye1:
Super objasneto, no mislam deka ke moze i smite da se snjademe, ne e tesko, da go pogleda (procita) 8 min. profilot ke vidi sto kako e... :)

( pod uslov da znae makedonski jazik) :LOL:

:bye1:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,529
Мислења
822,693
Членови
28,052
Најнов член
Ttifun
На врв Дно