• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Рекордна Божиќна продажба на Amazon.com

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
На 10-ти декември биле најмасовните продажби годинава,а од Амазон изјавија дека купувачите нарачале повеќе од 5.4 милиони производи или 62.5 производи во секунда .

Само за споредба во 2006-та рекордниот ден за продажби им бил 11-ти декември кога корисниците на услугите на Амазон порачале околу 4 милиони производи .

Оваа година во најкупуваните производи се најдоа играчкитa на Jakks – Jakks EyeClops Bionic Eye , многу видео игри вклучувајќи Nintendo Wii конзоли (продадени 17 Нинтендо конзоли во секунда),а од игрите најпродавана била “Super Mario Galaxy”.Од електронските уреди пак најбарани биле “Garmin GPS” и “LCD high definition” телевизорите на Samsung.

Акциите на американската онлајн продавница Amazon.com скокнаа дури повеќе од 2 проценти


Извештајот е преземен од Reuters .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,676
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно