1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Реклами на македонски портал

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од Pilsator, 20 Декември 2018.

 1. Pilsator

  Pilsator
  Gaining Experience

  421
  111
  15 Мај 2012
  Машко
  Дали некој знае како може да се закупи простор на повеќе македонски портали за да се постават реклами. Пример на неколку портали кои се во топ 10 од агрегаторите како грид.мк.
   
 2. Canibalot

  Canibalot
  Gaining Experience

  64
  80
  29 Јуни 2016
  Машко
 3. Pilsator

  Pilsator
  Gaining Experience

  421
  111
  15 Мај 2012
  Машко
  Фала. А за некои други портали? Дали цената е таа што е напишана или доколку некој понуди повеќе ќе оди неговата реклама почесто? Мал вовед доколку сака некој околу рекламирање на производи на македонски пазар?
   
 4. mmarko

  mmarko
  Gaining Experience

  82
  55
  1 Март 2013
  Машко
  Цените (во конкретниот пример, а и општо најчесто) се за 1000 прегледи, така што нормално ако платиш повеќе, почесто ќе се гледа рекламата. Не зависи (многу) од тоа колку другите платиле, ти добиваш колку што ти си платил.
   
  На Pilsator му/ѝ се допаѓа ова.
 5. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  52
  10 ноември 2017
  Машко
  mAd – Clip Media Group
  За што сакаш да се рекламираш или да имаш реклама?
   
  На Pilsator му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pilsator

  Pilsator
  Gaining Experience

  421
  111
  15 Мај 2012
  Машко
  Производи за козметика.
   
 7. darkcode

  darkcode
  Intern

  1
  0
  2 Јануари 2019
  Машко
  Цените се за импресии, можиш да ги закупиш сите импресии за одредена позиција на сајтот и твојата реклама ќе стои цело време на таа позиција.
   

Сподели

Вчитување...