• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Registracija

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Odlichen forum so mnogu odlichni informacii. Imam dve konkretni sugestii:

1. Sugestija okolu registracijata

Правила на форумот
За да продолжите, мора да се согласите со следниве правила:

Правила на форумот

Регистрацијата на овој форум е бесплатна! Со регистрирање или посетување на овој форум, Вие без ограничување со согласувате со сите правила и полиси на овој форум.
Ova e malku zbunuvachki. Se soglasuvam na koe pravilo i na koja polisa?

Администраторите и модераторите на Македонски ИТ форум ќе се обидат да го одржуваат форумот во најдобар ред и да ги бришат несоодветните содржини навреме. Сите мислења се на авторите, и не смеат да бидат поврзани со сопствениците на Македонски ИТ форум, ниту пак Jelsoft Enterprises Ltd. (создавачи на vBulletin).

Со согласување на овие правила, Вие се обврзувате дека нема да постирате пораки и мислења кои се вулгарни, сексуални, навредливи, заканувачки или не-етички.

Сопствениците на Македонски ИТ форум го задржуваат секое право да бришат, изменуваат, преместуваат и др. за било каква причина.
Povtorno, koe pravilo?

Moja sugestija e vo vovedniot del na registracijata da se stavi link do pravilata, za korisnikot da ima na shto da se soglasi.

2. Od koga kje kliknam na email-ot shto mi e praten posle registracijata, dobivam vtor email:

Zdravo vojkan,

Blagodaram shto se registriravte na Makedonski IT forum! Drago nie shto stanavte del od nashata zaednica i se nadevame prestojot kje bide prijaten.

Pozdrav,
Makedonski IT forum
'nie' treba da bide 'ni e'.

Pozdrav
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Благодарам за забелешката vojkan, :bravo:
ќе го средиме typo-то и ќе видиме за линковите до правилата дали може да се стават...добра забелешка, продолжи така
;) ;) ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,713
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно