1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Регистрација на .mk домен [FAQ]

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Fatal1ty_, 18 Август 2013.

 1. Luxell

  Luxell
  Intern

  215
  46
  7 Јули 2012
  Машко
  Дали може да се регистрира .МК домен како физичко лице преку Марнет?
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,791
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Можеш да пробаш преку некој партнер за регистрација на марнет.

  Испратено преку nokia 3310
   
  На Luxell и Oktar им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Blagojce
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  877
 2. NERD.
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,765
 3. DekoRoker
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,079
 4. goran222
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  19,891
 5. JasSum
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,909
Вчитување...

Сподели

Вчитување...