1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Регистиррање фирма на skrill (moneybookers)

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од NERD., 17 Март 2012.

 1. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  Правам веб страница (opencart) за една компанија која се занимава со продавање на cd/dvd содржини. Тие сакаат парите да можат да ги земаат директно преку страницата, т.е. да користат moneybookers. Е сега проблемот е во тоа што не знајме што да ставиме во две полиња. Legal form и registration number. Малце помош? :)
   
 2. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,419
  600
  3 Мај 2010
  Машко
  Епа очигледно не си прочитал добро во Terms and Conditions, FAQ, и полно други страни. Земи прочитај.
  Накратко - не ти треба registration number, исто така сметката обична може да се префрли во бизнис ако се пише на супортот.
  Најдобро прочитај си ги линковите(ги имаш на главната страна).
  Исто и јас имав комбинација opencart-skrill.
   

Сподели

Вчитување...