Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Refurbished Macbook Pro 13' 2020

Статус
Затворена за нови мислења.

dino

Gaining Experience
5 јули 2009
632
225
dino додаде нов оглас:

Refurbished Macbook Pro 13' 2020 - Проценка

На памет сум да го продадам лаптопот со следниве спецификации:

MacBook Pro (13-inch, 2020, Four Thunderbolt 3 ports)
CPU: 2 GHz Quad-Core Intel Core i5
Memory: 32 GB 3733 MHz LPDDR4X
GPU: Intel Iris Plus Graphics 1536 MB
Storage: 1TB
Battery Cycle: 48
Battery status: Good

Купен е како refurbished, користен скоро цело време на полнач и како десктоп. Купен е во Октомври 2020, без гаранција.
Ако може некој да ми помогне со проценка?

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.100
Мислења
974.575
Членови
35.405
Најнов член
Bizra
На врв Дно