• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Refurbished Laptop?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
Што мислите за ова? Дали би купиле таков лаптоп? Разликата во цените е доста голема:ermm: а за квалитетот незнам:zbunet3:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Refurbished се лаптопи кој се обновени. Ваков лап топ не би зел никогаш поради фактот што не знам каде стоел (обично тие од излог се обновени), или пак што му бил проблемот поради кој е обновен. Затоа не :)
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
Што мислите за ова? Дали би купиле таков лаптоп? Разликата во цените е доста голема:ermm: а за квалитетот незнам:zbunet3:
Гледајќи на самата природа на лаптопот како продукт - го влечеме секаде, лесно може да падне од раце, да биде удрен, да се расипе нешто врз него јас не би купил користен лаптоп компјутер... додека за десктоп компјутер бидејќи е стациониран во едно место искрено би размислил.

Доколку некој би сакал да купи обновен (refurbished) лаптоп, би го советувал добро да размисли и да истражи што всушност има во тој лаптоп, а и од каде истиот доаѓа.

Исто така прегледајте ја и гаранцијата која ви се нуди и од колкава вредност е и таа. Како значаен фактор при одлуката на купување на обновен мора да биде вклучен и факторот за што ке биде користен тој лаптоп, колку ке работите на него, колку тие активности ке го искористуваат процесорот, меморијата и слично.

Ако давате пари за лаптоп за лична употреба, купете нешто вредно. Ако ви е потребен лаптоп итно за некој краток период од кој треба да знаете дека постои можност во секој момент да се поквари, купете обновен.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,543
Мислења
859,055
Членови
29,942
Најнов член
taurusmk
На врв Дно