1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Redragon K557 Kala

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од CykaBlyat, 24 Февруари 2020.

 1. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  304
  143
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Продавам Redragon K557 Kala купена од Galerija пред една година.Гаранцијата е изгубена но тастатурата е во перфектна состојба само еден од долните гумчиња (незнам како се викат) е паднато и незнам кај е.Тастатурата има сменато свичеви на некои од дугмината
  QWERZF CTRL SPACE SHIFT се Gateron Clear
  AD Outemu Red
  SG Outemu Black
  12 Outemu Brown

  Link до сликите оти мене не ми ги отвора
  Imgur
  Ако е некој заинтересиран нека ми пиши во DM ке пратам уште слики ако треба


  [​IMG]
   
  Последна промена: 24 Февруари 2020
 2. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  304
  143
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Заборавив да напишам
  Тастатурата е купена 4000 денари од Галерија
  Имам кутија додатоци и 10тина резерва сини свичеви
   
 3. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  304
  143
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
 4. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  304
  143
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење

Сподели

Вчитување...