• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Redmi note 8 pro, нов, година дена гаранција

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
354
123
Овој телефон го користеше мајка ми, сега веќе не го сака.
6/64
Full pack.
Има уште една година гаранција.
MIUI 12.0.8

9500 денари

IMG_20210616_144002_344.jpg IMG_20210616_144000_288.jpg IMG_20210616_143958_564.jpg
 
 • Уау
Реакции: Avid
 • Ја почнал/а темата
 • #3

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
354
123
Да освежам.
Футроли две гратис
Или предлог цена некој?
 
Последна промена:

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,099
1,357
Шо знам друже. нов РН8 Про со 6/128гб е 12.300 у Мобеликс а ти сакаш овај да го дадеш за 9000...

Башка што ти значи тоа „Нов, користен 1 година“ ?

Пробај 5000, може ќе се најде некој да го земе..
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
354
123
Шо знам друже. нов РН8 Про со 6/128гб е 12.300 у Мобеликс а ти сакаш овај да го дадеш за 9000...

Башка што ти значи тоа „Нов, користен 1 година“ ?

Пробај 5000, може ќе се најде некој да го земе..
Не сум очаен до толку, ама фала на сугестија.
Се уште е под гаранција, уште 13 месеци.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,627
4,417
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Телефонов во Ледиком е 11.000 ден. Ако одиме само по логика на -30% од цената, тогаш треба да го продаваш за околу 7.500 ден.

Нов со 1 година гаранција (од двете) и користен од мајка ти...контрадикторно е, нели?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
354
123
Телефонов во Ледиком е 11.000 ден. Ако одиме само по логика на -30% од цената, тогаш треба да го продаваш за околу 7.500 ден.

Нов со 1 година гаранција (од двете) и користен од мајка ти...контрадикторно е, нели?
Држи тоа 30%.

Телефонот е речиси нов, без траги на користење воопшто.
 

[email protected]

Gaining Experience
21 мај 2016
568
454
Што е битно ноте 10 e оклу 12.000 ти продаваш 3 години стар телефон за 10.000 ден
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: BEST

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,627
4,417
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Држи тоа 30%.

Телефонот е речиси нов, без траги на користење воопшто.
Друже, бидејќи темава ја трансформиравме во проценка и сме на нашиот форум, мора да бидеме реални.

Не може да кажеш СКОРО НОВ за уред стар година дена. Може да биде сочуван како нов, ама дека е нов...не е. Тоа што година дена стикерите од позади не си ги извадил не го прави нов, само може да направило штета на пластиката.

За жал Xiaomi не држат цена и ќе мора да се помириш со тој факт...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
354
123
Друже, бидејќи темава ја трансформиравме во проценка и сме на нашиот форум, мора да бидеме реални.

Не може да кажеш СКОРО НОВ за уред стар година дена. Може да биде сочуван како нов, ама дека е нов...не е. Тоа што година дена стикерите од позади не си ги извадил не го прави нов, само може да направило штета на пластиката.

За жал Xiaomi не држат цена и ќе мора да се помириш со тој факт...
Ти ја претрансформира, цената веќе беше поставена.
Не сум очаен и ич не ми се брза. Ако никој не го сака, нека ми остане.
Цена не спуштам.
Телефонот е нов, не е скоро ич користен.
Стикери-микери си стојат, јас не го користев.
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,274
4,513
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Ти ја претрансформира, цената веќе беше поставена.
Не ќе да е така:
Да освежам.
Футроли две гратис
Или предлог цена некој?
Како и да е, 8.000 е врв цена за тој телефон.


Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,627
4,417
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Ти ја претрансформира, цената веќе беше поставена.
Не сум очаен и ич не ми се брза. Ако никој не го сака, нека ми остане.
Цена не спуштам.
Телефонот е нов, не е скоро ич користен.
Стикери-микери си стојат, јас не го користев.
Телефонот има 13 месеци гаранција, а Ледиком (според ќесата позади) ти дава 24 месеци. Значи веќе е стар 11 месеци, а во првиот пост спомна дека мајка ти го користела, а сега веќе не го сака.

Не знам што сакаш да постигнеш, побара предлог цена, ти дадовме мислење. Огласот не ти е добро структуиран и со муабетиве не создаваш поголема доверба за некој член да го купи.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
354
123
... и со муабетиве не создаваш поголема доверба за некој член да го купи.
Каква доверба бе дечки? За што доверба?
Тоа што се нуди тоа е. Каква доверба, за што?
Не ве разбирам. Не лажам за ништо, тоа е како што е напишано и како што се нуди.
Премногу анализа = парализа.
Мислењето е автоматски споено:

Да освежам.
Футроли две гратис
Или предлог цена некој?
Тука мислев предлог цена од заинтересиран(и) а не проценка.
Веројатно тука настана забуната.
Мислењето е автоматски споено:

Како и да е, 8.000 е врв цена за тој телефон.
Веројатно
 
Последна промена:

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,128
3,634
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Каква доверба бе дечки? За што доверба?
Тоа што се нуди тоа е. Каква доверба, за што?
Не ве разбирам. Не лажам за ништо, тоа е како што е напишано и како што се нуди.
Премногу анализа = парализа.
доверба
(едн.) довербата
Вид збор: Именка, женски род

Верба, сигурност, увереност во искреноста, чесноста, добронамерноста на некого, во неговите способности и стручност.

↑ или во превод, и да сакал некој да го земи телефонот, најверојатно се премислил. нов, а користен? не можи нешто да е ново, а да е користено. како шо ти посочи @TylerMkD , ова ствара недоверба. покренува прашања од типот: шо ако му паѓа мрежа? ако ме излажал дека е нов, а е користен, шо друго не кажува? и ред други прашања.

Ова е форум, место со мал број на луѓе кај шо сите тргуваат едни со други и се ствара меѓусебна ДОВЕРБА (уредот е како што е опишан, во таква и таква состојба итн). прочитај ја темана за позитивни мислења, можда ќе го сфатиш правото значење на зборот „доверба“.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,778
11,084
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,680
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно