1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Redmi Note 2 Prime Grey

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од sasoxmkd, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. sasoxmkd

  sasoxmkd
  Gaining Experience

  79
  65
  16 ноември 2011
  Проценка за Redmi Note 2, купен почеток на 10-ти месец 2015, без гаранција купен од член на форумот, се продава поради надоградба на посилен телефон.
  Телефонот има 2ГБ рам и 32ГБ внатрешна меморија, дуал сим исто така и слот за мемориска картичка.
  Со телефонот доаѓаат и 2 капачиња и оригиналниот со телефонот, кожена футрола и фул пакување со адаптер. Пред две недели е сменет комплет екранот.Нема физички знаци на оштетување. Си работи перфектно.
  Слики од телефонот
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][/IMG] [​IMG][/IMG] [​IMG][/IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Banjifiko и uwemi им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  24,829
  24,952
  4 Септември 2008
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,527
  3,541
  1 Септември 2011
  Машко
 4. maci

  maci
  On your way to fame

  2,900
  640
  2 Април 2008
  размисли за 4-5 што телефон ќе земеш? ништо.
  моја препорака ,чувај си го,ако не ти е проблем.
   
  На DaVoRkNe и Banjifiko им се допаѓа ова.
 5. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,921
  4,033
  28 oктомври 2008
  Дисплејот комплет со тач е сменет?
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,500
  2,255
  4 Јули 2013
  5k макс. Сепак го јаде времето, некои 2 години има откога е купен.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sasoxmkd

  sasoxmkd
  Gaining Experience

  79
  65
  16 ноември 2011
  Дисплејот е комплет со тач сменет и од тогаш е ретко користен, во меѓувреме земам друг телефон
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sasoxmkd

  sasoxmkd
  Gaining Experience

  79
  65
  16 ноември 2011
  Фала на проценките. Може кључ
   
Слични теми
 1. the_maker
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,669
Вчитување...

Сподели

Вчитување...