• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Redmi K20 Pro 8/128

 • Ја почнал/а темата
 • #1

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,647
2,160
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
Телефонот е купен Јули 2019 и набавен е директно од кина преку @DonFrozex .

Моделот е црн (M1903F11A) со конфигурација 8/128. Доаѓа со оригинална кутија, fast charger, оригинална црна маска и имам плус и Nillkin Nature TPU.

Телефонот е кинески модел но јас му имам ставено xiaomi.eu rom и е на најновиот апдејт со андроид 10 MIUI 12 и мај 2020 секјурити, си има ОТА апдејти се си функционира без мана.

Е сега телефонот е потполно исправен и нема воопшто козметички оштети низ телото но во горниот лев дел има една пукнатина во стаклото на екранот, јас што направив му купив и му ставив Nillkin CP+ стакло и така си го користам веќе неколку месеци. Слики ќе поставам малце подоцна.

Јас телефонот го проценувам 19.000 со тоа што пред неколку месеци прашав во официјалниот сервис и ми рекоа тогаш дека ново стакло е 6.000 па затоа ќе ви ја одбијам таа цена и телефонот го нудам така како што е за 13.000.
 
Слики:

IMG_20200616_214935.jpg IMG_20200616_215201.jpg IMG_20200616_215143.jpg IMG_20200616_214917.jpg IMG_20200616_215017.jpg IMG_20200616_220231.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,647
2,160
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
Нова цена: 12.000
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,647
2,160
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
11.000 последна ... п.с. во моментов немам време но ако го средам (веројатно за поевтино од тогаш што ми кажаа) ќе го задржам. Ќе напоменам повторно телефонот е 100% исправен и не сум имал потреба да сменам стакло ниту се приметува толку, во ваква состоба можете да го користите без никаков проблем.
За се друго што ве интересира пишете пп.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,647
2,160
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
^
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,647
2,160
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
bump
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,550
Мислења
820,329
Членови
28,210
Најнов член
iledimovski
На врв Дно