• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Redmi 3 update

  • Ја почнал/а темата
  • #1

maci

On your way to fame
2 април 2008
2,982
673
иако е постар телефон,сакам да го апдејтувам на понова верзија од сегашната

телефонот не е флешуван,како што е земен така е користен.
но последно време знае да заглави малку па сакав да го освежам

android version 5.1.1
MIUI version 7.1.1 Global Stabile

од каде да спуштам? кој метод да го користам за апдејт.
дали може да ми пратите линк од каде да спуштам понова верзија?

1. од овде
2. од овде

на првиот линк пакетот е 940мб
на вториот линк има type:
fastboot со тежина 1,3гб i
recovery со 1гб
зошто има разлика од 300мб?
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,694
Членови
28,228
Најнов член
Nikojsi
На врв Дно