Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

REditor [Delphi]

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
289

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Според тоа јас што го видов, програмата е супер....:bravo:
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Значи колку време ги барав местата во Registry каде се прават ваквите работи.:D
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
289
Vo source kodot, ima eden fajl narecen 'Procedures.pas' i vo nego se smesteni site proceduri vo vrska so menjanje na registrite, i od tamu moze da gi videsh .. Sega kje gi nadopolnuvam, znachi kje ima mnogu povekje opcii itn ..
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Да, да па и од таму ги видов. Мене ми беше за клучовите во Registry, а не за функциите.
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Супер програмчето. Баш пред некое време го резгледвав кодот. Cool!!
 

Arhil

Intern
8 август 2007
102
1
Aleks vo About Form da napishesh Special Thanks : Arhil ............ :p
Cool si be samo napred.
 

Wizardion

Intern
2 март 2008
111
1
Мало програмче - Супер Функции и врќи голема работа браво Алекс.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
289
За следната верзија планирам и англиски и македонски да се интегрирани, само со клик на копче одма ќе се смене целиот јазик :)
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
24
Само на сајтот What's New да ги пишуваш обратно. Најновото најгоре. Некако по нормално ми изгледа кога прво ќе прочитам нешто ново отколку секој пат да читам едно исто додека да дојдам до новото.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
289
Само на сајтот What's New да ги пишуваш обратно. Најновото најгоре. Некако по нормално ми изгледа кога прво ќе прочитам нешто ново отколку секој пат да читам едно исто додека да дојдам до новото.

Фала за забелешката, послем ќе го изменам
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.827
Мислења
969.860
Членови
35.199
Огласи
2.824
Најнов член
ivanmfs
На врв Дно