Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Redbull SCAM

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.506
12.935

Не постирајте вакви работи зашто стимулирате без везе нарачки од кои заглавува наша пошта. До душа ова е за ајфони. Но за Шаоми посебно немојте.

Имаш дремачи кои наместо да смислат како да заработат повеќе, вртат по цел ден на телефон реклама 5, тикток, фејсбук, форумов, алиекспрес... Барање на добри зделки/гага е главна преокупација. Плус потоа се преплавува темата за пошти со постови дека доцнат маските и алките.
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.423
9.354
Абе згреши тој ама продолжува да боде и понатаму.

"Може да му се случи секому"

Е, да! На дедо ми од 75 години кој клика рандом низ фејсбук, да.
И не е само фрижидеров. Ги гледам се фаќаат ко сомови на дудинка на фејк страна од Пеко со "челчиња" од 800 до 1000 денари кога во Пеко нема ни папучи под 1000.

Многу е тенка линијата помеѓу наивноста и глупоста.

Еве јас на пример се зезнав и купив Samsung и сега @TylerMkD седи и ми се смее. Ама ако..

На секој може да му се деси
Не се смеам, туку секој ден те мислам како можеше од Сони на Самсунг да отидеш...
Мислењето е автоматски споено:

Не постирајте вакви работи зашто стимулирате без везе нарачки од кои заглавува наша пошта. До душа ова е за ајфони. Но за Шаоми посебно немојте.

Имаш дремачи кои наместо да смислат како да заработат повеќе, вртат по цел ден на телефон реклама 5, тикток, фејсбук, форумов, алиекспрес... Барање на добри зделки/гага е главна преокупација. Плус потоа се преплавува темата за пошти со постови дека доцнат маските и алките.
Да бе од мој пост тука ќе заглави поштата.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.664
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Добро поминал тој доктор. Мене кога ме внесоа кај таков доктор, после 15 минути донесоа лудачка кошула.
Пиеле кафе па си почекал малку...да не настина?
И јас мислам брат лом ме направија нема грешка овде те газат одма хах :D
Никој не те гази туку си влегол во его-улога на жртва и сега си патиш сам од себе...
Темава освен за заебанција за ништо друго не можам да ја сврстам овде на форумов. Па така и се заебаваме, повикано на твоја и неповикано на наша (или моја сметка). Твој хендикеп е што си лесно-ранлив и си влегол во дефанзинен мод па се расфрлаш со лични квалификации. Претпоставувам дека си млад и неискусен и се надевам дека ќе бидеш појак и присебен во иднина кога ќе созрееш и нема да се доведуваш во вакви ситуации како на темава. А тоа што ти се десило е мачкина кашлица. Гледај го како ефтина животна лекција и биди среќен ако со толку ефтино ја научиш.
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
376
369
www.youtube.com
Пиеле кафе па си почекал малку...да не настина?

Никој не те гази туку си влегол во его-улога на жртва и сега си патиш сам од себе...
Темава освен за заебанција за ништо друго не можам да ја сврстам овде на форумов. Па така и се заебаваме, повикано на твоја и неповикано на наша (или моја сметка). Твој хендикеп е што си лесно-ранлив и си влегол во дефанзинен мод па се расфрлаш со лични квалификации. Претпоставувам дека си млад и неискусен и се надевам дека ќе бидеш појак и присебен во иднина кога ќе созрееш и нема да се доведуваш во вакви ситуации како на темава. А тоа што ти се десило е мачкина кашлица. Гледај го како ефтина животна лекција и биди среќен ако со толку ефтино ја научиш.
Јебига, се е школо :)
 

Паланчански

Gaining Experience
18 август 2019
635
490
Пиеле кафе па си почекал малку...да не настина?
Настинав малку. Ме исфрлија пред врата, а јас како будала, чекам. Внатре некои гужви, викотници. Го однесоа докторот во лудачка кошула, мене ми рекоа да си одам дома.
 

kikomir

Gaining Experience
30 јуни 2015
149
175
Убаво вика, промоција за жителите на Македонија...а бидејќи таква држава веќе не постои, ни промоцијата не постои.

giphy.gif
 
  • Тажно
Реакции: thrw

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.845
1.579
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
449
593
Јас не знам кој пие редбул или златен орел.
Тоа се најштетни работи. Еднаш срцето ќе ми искочеше од биење.
Или сум јас нежен, или се срање овие работи.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.265
32.124
roka.mk
Јас не знам кој пие редбул или златен орел.
Тоа се најштетни работи. Еднаш срцето ќе ми искочеше од биење.
Или сум јас нежен, или се срање овие работи.
Пола град на кокаин е ти за еден редбул :)
 

kikomir

Gaining Experience
30 јуни 2015
149
175
Јас не знам кој пие редбул или златен орел.
Тоа се најштетни работи. Еднаш срцето ќе ми искочеше од биење.
Или сум јас нежен, или се срање овие работи.
За златен орел не знам ама ред бул има релативно малку кофеин...колку едно еспресо. Поверојатно е срцето да ти искочи од биење поради шеќерот што го има во него.
Редбул е срање ама не поради тоа што е нешто посебно штетно туку поради тоа што е газирана водичка со шеќер и малце кофеинче (од прашок) а се продава 100 ден за лименче од 250ml.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.664
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Пола град на кокаин е ти за еден редбул :)
Пола град мисли дека е на кокаин, а Бог знае на што лајна се...
Во наше време ставаа дрога во пијачките, сега ни во дрогата не им ставаат дрога...
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.318
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
гледам сите сте отишле офф топик па и јас малку да се потрудам...

имено замерка на некој млад тинејџер со картичка што утнал математика малку...

еве офф топик:

колку ги следи некој лихварскиве кредити кои ги рекламираат познативе фаци низ државава
со тоа што кажуваат дека нема односно има 0% камата
колку земаш толку враќаш
а некаде 30% има со ситни букви оперативни трошоци или како сакаш кажи ги
некои ситно буквени трошоци за кревање на кредит со 0%

ајде банки што беа лихвари во ред
ама сега што има едно 15тина лихвари покрај 15тина официјални центарно градски коцкарници

Луѓе одбирајте си теми кои ќе ги засегаат и вашите деца,
губите време на курчење додека друг ви ја краде иднината на државава и младиве...
 

chroot

On your way to fame
12 ноември 2021
404
504
Скопје
Темава личи на се само не на ит мк форум. Мислам дека форумов треба малку повеќе да се фокусира на развивање на дискусија на ит теми а не фемина дискусии.

За сите вас што паѓате на вакви scam кампањи, последниве години имаше мал милион вакви работи, јас ќе бидам учтив а не безобразен како дел од одговорите на некои членови тука и ќе ви кажам проучете малку околу измамите на интернет, ова е наједноставен скем и просто за чудење како млади лица паѓаат на вакви работи.

Воедно и едно предупредување за тоа каде плаќате со картички, другар пред неполн месец платил со картичка во локална продавница и истиот ден картичката му беше искористена за неавторизирано плаќање, што значи користат скимери. Не им давајте картичките они да ви ги поминат на терминал, барајте вие да ја поминете или гледајте што прават со картичката.
 

Lokomotiva

Gaining Experience
10 јуни 2018
168
85
За сите вас што паѓате на вакви scam кампањи, последниве години имаше мал милион вакви работи, јас ќе бидам учтив а не безобразен како дел од одговорите на некои членови тука и ќе ви кажам проучете малку околу измамите на интернет, ова е наједноставен скем и просто за чудење како млади лица паѓаат на вакви работи.

Воедно и едно предупредување за тоа каде плаќате со картички, другар пред неполн месец платил со картичка во локална продавница и истиот ден картичката му беше искористена за неавторизирано плаќање, што значи користат скимери. Не им давајте картичките они да ви ги поминат на терминал, барајте вие да ја поминете или гледајте што прават со картичката.
Сиромаштија + нерационално делување = црвено салдо на сметката
 
Последна промена:

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.519
5.798
И низок лимит или помошна сметка на која што немаш картичка ама таму ти се сите пари а на дебитната само ситно па префрлаш со апликацијата... Можда изгледа шашаво али мене леџа више не боле.
 

damil

Practice makes perfect
2 јануари 2015
1.062
1.348
Ме интересира, што си помисли кога ја виде понудата за не знам колку Ред Були + фрижидерче за 2 евра? Не си рече "чек бе малце, па 1 Ред Бул е 120..."
Да си жив и здрав. Значи само здрав разум да уклучел и ќе му станеше јасно дека за 123,00 денари не може да добиеш 20 лименки!

Него не пиша, колку ти земаа за испорака или бесплатна беше?
 

JonnyDark

Gaining Experience
10 јуни 2022
512
359
фрижидер редбул за орчееее искочи ми на огласите ама не е гратис гага замисли продава се......
Кој бараше фрижидер нека се јаве нека праша за цена ако е фер океј реална нека си купе... :cool:

763523ht.png
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.845
1.579
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
фрижидер редбул за орчееее искочи ми на огласите ама не е гратис гага замисли продава се......
Кој бараше фрижидер нека се јаве нека праша за цена ако е фер океј реална нека си купе... :cool:

Погледнете го атачментот 138672
Овој да не е од оние гратис шо беа? :))))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.277
Мислења
977.750
Членови
35.575
Најнов член
fortspecialities
На врв Дно