Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Redbull SCAM

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
376
369
www.youtube.com
Pozdrav, deneska se izgorev na scam od "navodno" redbull. Imaa reklama za paket redbull i gratis mal frizider. Otvoriv link stranicata deluvase legitimno vnesuvas podatoci i plativ 2 evra.. Mi stiga mejl na meil od sosem treta stranica bookstandread koja ima sediste vo kipar(grcija) se logirav na nivna strana i gledam mesecna pretplata 50 evra, otidov na cancel membership i stigna mejl deka ja otkazav pretplatata. Odma gi prijaviv za scam preku instagram i mejl, se javiv vo banka i ja blokiraa kartickata za sekoj slucaj, na mejl i na instagram smenav password i gi reinstalirav aplikaciite. Me interesira dali moze i vo nekoja institucija da se prijavi ova i dali bi mozele da gi zloupotrebat podatocite?
 

Атачменти

 • Screenshot 2024-06-16 173402.jpg
  Screenshot 2024-06-16 173402.jpg
  142,2 KB · Прегледи: 193
 • Screenshot 2024-06-16 173548.jpg
  Screenshot 2024-06-16 173548.jpg
  27,1 KB · Прегледи: 189

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.267
32.126
roka.mk
Само да ја отвореше темава

Пред да кликеш плати,а не оваа одкако кликна, поинаков ќе беше текот на работите.
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
376
369
www.youtube.com
Само да ја отвореше темава

Пред да кликеш плати,а не оваа одкако кликна, поинаков ќе беше текот на работите.
Sega vidov brat.. upm nesto drugo da se napravi za zastita na mejl?
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.612
2.640
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.480
14.772
Me interesira dali moze i vo nekoja institucija da se prijavi ova i dali bi mozele da gi zloupotrebat podatocite?

Може, одиш тука, пополнуваш прашалник.

Само носи си папучи и четка за заби. Кога ќе прочитаат, сигурно ќе те задржат.
 

stefan

Gaining Experience
13 април 2007
470
223
Прилеп
Може, одиш тука, пополнуваш прашалник.

Само носи си папучи и четка за заби. Кога ќе прочитаат, сигурно ќе те задржат.
Леле патос правење.
 

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.997
10.592
Skopje
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer Push-Pull
Motherboard
Asux X670E-E
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W Pro Platinum
RAM
64GB (2x32) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
Gigabyte 7900 XT 20GB
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Logitech Craft
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
42" OLED Asus Rog Swift PG42UQ
OS
Windows 11 Pro
На толку бесплатни и "бесплатни" софтвери денешно време, дали за 3д дизајн, дрн и за анимации, едитирање дрн дрн, на видео туторијали за истите, како може како хипнотизирани слепци да дремете по инстаграми, фејсбуци, тиктоки и да ве возат кој како стигне? Мрза, ете како.
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.426
9.356
На толку бесплатни и "бесплатни" софтвери денешно време, дали за 3д дизајн, дрн и за анимации, едитирање дрн дрн, на видео туторијали за истите, како може како хипнотизирани слепци да дремете по инстаграми, фејсбуци, тиктоки и да ве возат кој како стигне? Мрза, ете како.
Па ти на форум дремеш, иди издизајнирај куќа некоја.
 

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.997
10.592
Skopje
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer Push-Pull
Motherboard
Asux X670E-E
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W Pro Platinum
RAM
64GB (2x32) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
Gigabyte 7900 XT 20GB
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Logitech Craft
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
42" OLED Asus Rog Swift PG42UQ
OS
Windows 11 Pro
Па ти на форум дремеш, иди издизајнирај куќа некоја.

Koментарот беше наменет за детето горе што нашло редбул за 2 евра. Утре ќе најде крипто што ветува дека ферари ќе вози за 2 дена ако само претходно плати 1000Е да го извадат од царина.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.480
14.772
Леле патос правење.
Буквално во скриншотот му пишува дека 2 евра е за 3 дена пробен период и дека чини 49 евра месечно изнајмувањето на тоа што и да е.

Ама нема скриншот од Редбул рекламата. Претпоставувам писателот на тоа мисли, како од фрижидер дошол до Book Stand Read, whatever.

giphy.webp
 
Последна промена:

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.668
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
bookstandread koja ima sediste vo kipar(grcija)
Не сум во тек. Грцијa го анектирала/освоила Кипар? или си бегал од часови по Географија во основно училиште?

Само носи си папучи и четка за заби. Кога ќе прочитаат, сигурно ќе те задржат.
Му требаат и нееколку пара гаќи, чорапи, тоалетна хартија, влажни марамици и долна пижама (горната ја плаќа фондот и е специјална со заврзани ракави од зади грб)
 

iface

Gaining Experience
9 септември 2011
134
245
Еве го скемот, го дотерале убаво со лажни коментари
 

Атачменти

 • IMG_2822.jpg
  IMG_2822.jpg
  474,3 KB · Прегледи: 120
 • IMG_2821.jpg
  IMG_2821.jpg
  595,9 KB · Прегледи: 120
 • IMG_2823.jpg
  IMG_2823.jpg
  520,9 KB · Прегледи: 120
 • IMG_2824.jpg
  IMG_2824.jpg
  439,4 KB · Прегледи: 123

moongose

Unbeatable
19 јули 2013
3.913
4.741
Може, одиш тука, пополнуваш прашалник.

Само носи си папучи и четка за заби. Кога ќе прочитаат, сигурно ќе те задржат.
Му требаат и нееколку пара гаќи, чорапи, тоалетна хартија, влажни марамици и долна пижама (горната ја плаќа фондот и е специјална со заврзани ракави од зади грб)

Просто се плашам да прашам како ги знаете овие работи... :oops:
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.294
4.269
Скопје
hackitfree.github.io
Ццц.. Еден ден нема да сум тука и види какви работи се праат :(
Мислењето е автоматски споено:

Просто се плашам да прашам како ги знаете овие работи... :oops:
Абе да се тресе глупости - тоа ти е :cautious: Лепат фрижидери , говеда со стапче ...
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.167
2.504
Pozdrav, deneska se izgorev na scam od "navodno" redbull. Imaa reklama za paket redbull i gratis mal frizider. Otvoriv link stranicata deluvase legitimno vnesuvas podatoci i plativ 2 evra.. Mi stiga mejl na meil od sosem treta stranica bookstandread koja ima sediste vo kipar(grcija) se logirav na nivna strana i gledam mesecna pretplata 50 evra, otidov na cancel membership i stigna mejl deka ja otkazav pretplatata. Odma gi prijaviv za scam preku instagram i mejl, se javiv vo banka i ja blokiraa kartickata za sekoj slucaj, na mejl i na instagram smenav password i gi reinstalirav aplikaciite. Me interesira dali moze i vo nekoja institucija da se prijavi ova i dali bi mozele da gi zloupotrebat podatocite?
Не е скам, мене ми стигна фрижидерчето, ама не држи толку ладно. Ќе им го рекламирам.
Математиката им е проста. те купуваат со фрижидер што нив ги кошта помалку од 50 евра.
Ти испорачуваат сокче што ги кошта помалку од 1 евро.
Те купуваат за лојален потрошувач во наредни 10-15 години, по најмалку 10 лименки годишно, по 2 евра лименка, од тоа 1 евро профит. 150 евра земени, 50 евра дадени.
лапајте фрижидери дури има!
 
Последна промена:

JonnyDark

Gaining Experience
10 јуни 2022
522
362
Не е скам, мене ми стигна фрижидерчето, ама не држи толку ладно. Ќе им го рекламирам.
Математиката им е проста. те купуваат со фрижидер што нив ги кошта помалку од 50 евра.
Ти испорачуваат сокче што ги кошта помалку од 1 евро.
Те купуваат за лојален потрошувач во наредни 10-15 години, по најмалку 10 лименки годишно, по 2 евра лименка, од тоа 1 евро профит. 150 евра земени, 50 евра дадени.
лапајте фрижидери дури има!
IC ne e skam...makedoneco Alvaro Prats kaza najdobriot frizider i glavata si ja lade vo nego.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.668
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.611
1.749
Не е скам, мене ми стигна фрижидерчето, ама не држи толку ладно. Ќе им го рекламирам.
Математиката им е проста. те купуваат со фрижидер што нив ги кошта помалку од 50 евра.
Ти испорачуваат сокче што ги кошта помалку од 1 евро.
Те купуваат за лојален потрошувач во наредни 10-15 години, по најмалку 10 лименки годишно, по 2 евра лименка, од тоа 1 евро профит. 150 евра земени, 50 евра дадени.
лапајте фрижидери дури има!
Сними се со камерата, па ќе знајме дали сум јас или си ти :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.298
Мислења
978.032
Членови
35.584
Најнов член
sataniskov
На врв Дно