• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Red Dead Redemption 2

DeJaVu

On your way to fame
21 ноември 2010
665
780
Скопје
Мислам дека има опција и да се купи играта. Можно е така да не крашува.

:D
Нема врска, ја лично од овластен дистрибутер за балкан ја имам земено(замунда), не ни има опција да се плати.
 

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
90
190
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
May iiii, stand unshaken, amidst, amidst a crashing world. Уфф се ежам кога ќе ми текне на моментот, како им е погодена песната со атмосферата, неверојатно. Не сум играл којзнае од кога нешто да му седнам асално, ама ова ме завлече ептен. Предобра игра.
Najdobra igra definitivno
 

nikoa1809

Gaining Experience
11 јули 2015
151
130
May iiii, stand unshaken, amidst, amidst a crashing world. Уфф се ежам кога ќе ми текне на моментот, како им е погодена песната со атмосферата, неверојатно. Не сум играл којзнае од кога нешто да му седнам асално, ама ова ме завлече ептен. Предобра игра.
Да ми кажеше, дека воопшто ќе ми е гајле за Артур на почетокот, ќе ти се смеев. Приказнава да беше изведена во серија или книга немаше да испадне толку добро ко во игра. Ептен ме погоди.
 

DACIA

Gaining Experience
5 јули 2015
85
108
Дечки сакам да прашам за она шо се појавува на мапата со бело "Stranger" дали имаат крај овие? Или се infinite т.е fetch quests?
 

b.a

On your way to fame
9 август 2010
173
519
www.youtube.com
Нема крај на такви квестови, истите ми се појавија неколку пати на исто место потоа и со Џон при крај на играта.
 

Mr.47

Gaining Experience
13 февруари 2018
91
55
Random events се тие. Си ги има нонстоп. Да се спаси некој од волци, некој го затвориле, со некој дуел трка со коњи, дуел стрелање итн итн.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,531
Мислења
846,096
Членови
29,330
Најнов член
Leonard
На врв Дно