• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Red Dead Redemption 2

  • Ја почнал/а темата
  • #1

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
213
114
Постои кракната верзија од играва?Најдов нешто ама изгледа кракот не работи,со оглед на тоа што е веќе 2 години стара би требало да има негде.Ако некој нешто има најдено ве молам споделте :)
 

Ronn23

Intern
29 мај 2020
9
6
Ја нема кракната верзија али пиши ми пп ке ти дадам линк од каде да си земеш акаунт за 1-2$
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,254
1,404
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
RX 580 GTS XXX Edition 8GB
Case
CM Chassic K280
Mouse
SteelSeries Rival 300
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
  • Ја почнал/а темата
  • #6

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
213
114
Према мом сазнањима не постои некракната игра, а да е постара од 6 месеци.
Тоа и ми е муабетот,кога сите AAA игри се кракнати зошто не би била и оваа,само не ја бараме на право место изгледа
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
405
383
Струга
Тоа и ми е муабетот,кога сите AAA игри се кракнати зошто не би била и оваа,само не ја бараме на право место изгледа
Нема право/криво место, има само r/CrackWatch и рускиот форум за кантер страјк. Објавен крак сега за сега нема, и се што спуштате моментално може само да се отклучените фајлови без крак, без или со некое вирувче екстра.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,106
8,297
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
За оние со Xbox ја ставија на Gamepass пред извесно време, трк уплатете 1$ и играјте. Мислам дека не е вклучена во GP for PC.

Јас ја немам пробано уште. Ако се решам да ја заиграм отидоа 2 недели сигурно.
 

Cicada

Gaining Experience
29 октомври 2019
20
50
Cicada's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600
Motherboard
B550 AsRock Phantom Gaming 4
Storage
Kingson A2000 500GB
PSU
Xigmatek 650W 80+ Bronze
RAM
2x8GB, 3200MHz, CL16, G.Skill FlareX
Video card
Saphire RX580 4GB (need upgrade)
Case
Xigmatek Trident
Mouse
AULA Killing the Soul
Keyboard
RioToro Ghostwriter PRISM, Mech w/Brown MX Cherry
Monitor
ASUS VP249QGR, 144Hz IPS
OS
Windows 10 Pro

gego

Gaining Experience
6 декември 2009
280
299
Скопје
gego's setup  
Processor & Cooler
Core 2 Duo CPU E750 & defoult cooler
Motherboard
MSI P43
Storage
WD Caviar Green Sata II 640GB
PSU
NoName
RAM
4GB
Video card
NVIDIA GeForce GTS 250
Case
NoName
Mouse
Blaody V5
Keyboard
A4Tech X7 G800W
Monitor
Samsung SincMaster 2233BW
За синглплеер кој трае, колку, саат-два!? Ова е пред се пвп и ко-оп игра па сеа за мултиплеер како ќе се игра? На пиратски сервери, каде те пинга кој како сака?
Фино е барем што може како демо да се изигра синглплеерот чисто да видиш дал ти фаќа око за да ја купиш или не.
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,254
1,404
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
RX 580 GTS XXX Edition 8GB
Case
CM Chassic K280
Mouse
SteelSeries Rival 300
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
За синглплеер кој трае, колку, саат-два!? Ова е пред се пвп и ко-оп игра па сеа за мултиплеер како ќе се игра? На пиратски сервери, каде те пинга кој како сака?
Фино е барем што може како демо да се изигра синглплеерот чисто да видиш дал ти фаќа око за да ја купиш или не.
What? Си играл некогаш? Си гледал видеа? Не можеш да си подалеку од вистината. Мене ми беа потребни некои 60-70 саати да ја изиграм цела со се side quests и пак сум сигурен дека имав пропуштено некои. Оваа е една од најдобрите single player игри што ги имам играно, ако не и најдобрата. Со саат-два како што викаш, нема да стигнеш ни подобар коњ да си уловиш, а не па цела приказна да ја завршиш.
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
937
2,283
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + SSD Samsung 850 pro 256gb + HDD 1TB WD Blue
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
ASUS RoG 1080 Ti strix 11Gb
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
За синглплеер кој трае, колку, саат-два!? Ова е пред се пвп и ко-оп игра па сеа за мултиплеер како ќе се игра? На пиратски сервери, каде те пинга кој како сака?
Фино е барем што може како демо да се изигра синглплеерот чисто да видиш дал ти фаќа око за да ја купиш или не.
Ова во топ 3 најглупи постови на сите времиња влага гарант.
Со посебна значка би го означил

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
  • Ја почнал/а темата
  • #14

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
213
114
За синглплеер кој трае, колку, саат-два!? Ова е пред се пвп и ко-оп игра па сеа за мултиплеер како ќе се игра? На пиратски сервери, каде те пинга кој како сака?
Фино е барем што може како демо да се изигра синглплеерот чисто да видиш дал ти фаќа око за да ја купиш или не.
red dead redemption 2 пвп ко оп? по муабетов имам впечаток дека си ја смешал со among us или cod warzone али добро слични се

Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,298
3,263
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
:unsure:
Не сум сигурен дали трола или ја помешал темата. @gego Rockstar Games бато. Ако се по нешто познати тоа се GTA и RDR, едни од најпродаваните и најиграните open-world синглплеер игри на сите времиња.
 

MadBuldog

Gaining Experience
22 јуни 2008
118
278
Скопје
MadBuldog's setup  
Processor & Cooler
DT R7 3700X / LT 6700HQ
Motherboard
DT Gigabyte AORUS X570 Elite / LT Alienware 17 R3 Laptop Motherboard with i7 2.6GHz Quad Core CPU - DVV6W
Storage
DT Samsung 970 EVO 500 GB, Samsung 860 QVO 1 TB / LT Kingston A100 480 GB
PSU
DT Gigabyte AORUS 850W / LT Alienware 280W
RAM
DT 32 GB G-Skill DDR4 CL16 3200 Mhz / LT 16 GB G-Skill DDR4 SO-DIMM 2400 Mhz
Video card
DT AORUS GeForce® GTX 1070Ti 8G / LT GeForce® GTX 970 3G
Case
DT NZXT H510 Elite / LT Alienware 17 R3 + Alienware Graphics Amplifier
Mouse
DT Alienware Elite Gaming Mouse AW959 / LT ROCCAT Nyth
Keyboard
DT Alienware Pro Gaming Keyboard AW768 / LT ROCCAT ISKU FX+
Audio
DT Alienware Wireless Gaming Headset AW988 / LT ASUS STRIX PRO 2.0
Monitor
DT / LT Alienware 25 Gaming Monitor AW2518HF + LG 29UM67-P 29" Ultra Wide
OS
DT/ LT Windows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,587
Мислења
821,271
Членови
28,243
Најнов член
fbojan
На врв Дно