• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Red bull... sexy bull..!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

zlochko

Intern
23 мај 2008
140
7
www.linkedin.com
тпр - тпр - тпр - тпр - тпр - тпр - тпр ...red bull... sexy bull ! :rofl2:

Луѓе, ја помните ли оваа песна? Идеше на она ромските телевизии Шутел, БТР, итн...
Ако некој ја има грабувано од ТВ го молам да ја качи на rappidshare или сличен сервис... или ако некој ја нашол на youtube, да ми испрати линк.

Фала многу!

трпр - трпр - трпр - трпр - трпр - трпр - трпр - ...red bull... sexy bull ! Аааааааааааааааа - ЏА !
:p
 

007Milla

Intern
4 февруари 2008
70
0
Еве вака: :LOL: Песната се вика "LAKI BU".И не може да се најде на YouTube со спотот,али ја има на едно смешно клипче.
Постар професор на ДИФ игра на песната за Св.Трипун во некоја биртија-Барбика. хаха
Глејте го. :)

http://www.youtube.com/watch?v=sLDR1clweME
 

007Milla

Intern
4 февруари 2008
70
0
А иначе насловот на песната ("LAKI BU") преведен на македонски мислам дека значи- "ГОЛЕМ ЗАДНИК"...
:LOL::LOL::LOL:
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Не се вика Лаки Бу ;)
Во БТР ми кажаа дека се вика XXL, инаку и јас си мислев дека се вика Лаки Бу :))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

zlochko

Intern
23 мај 2008
140
7
www.linkedin.com
@Laki Luciano - ФАЛА МНОГУ ДРУЖЕ !!! :bravo:

Сеа уште да се откопа некако и видеото и ќе биде супер! :zhurka:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
тпр - тпр - тпр - тпр - тпр - тпр - тпр ...red bull... sexy bull ! :rofl2:

Луѓе, ја помните ли оваа песна? Идеше на она ромските телевизии Шутел, БТР, итн...
Ако некој ја има грабувано од ТВ го молам да ја качи на rappidshare или сличен сервис... или ако некој ја нашол на youtube, да ми испрати линк.

Фала многу!

трпр - трпр - трпр - трпр - трпр - трпр - трпр - ...red bull... sexy bull ! Аааааааааааааааа - ЏА !
:p
:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:

Леле еј ме изнасмеа.
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
808
695
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
inace toj nastavnik mu bese na brat mi do 8 odd se vika Cedo i predava fizicko ali mn e budala :D go gleav klipov prvo na mob.! mn e lud i koga ke go vidat vo skolo so odelo toa mu znacelo deka dobil na sportska :LOL:
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
До @zlochko

Втор начин: (малце полесен)

Ако имаш другар кој по некоја повод сака „поздрави честитки“ да даде, обавезно нарачај си ја „Лаки Бул“ ! :)

Поздрав !
Јас за насловот на песната(икс икс ел) дознав на ваков начин. Бев во БТР да нарачам "поздрави честитки" за роденден на една другарка, одлично ја изненадивме кога ја виде песнава, со нејзина слика во десниот долен агол и плус таа тетката од БТР и честиташе роденден :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,701
Мислења
855,880
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно