• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Реалноста

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=7z7QiDJaZ04"]YouTube - Реалност[/ame] :ua:

Не сакам да звучам депресивно, но ова е реалноста... :chudenje:

Edit 1:
[ame="http://youtube.com/watch?v=u9vOwc-6t-8"]YouTube - Let's See How Far We've Come - Matchbox Twenty[/ame] еве ја песната
Убаво видео беше. Го имам симнато, сега јас ќе го ставам :)
 

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Definitivno svetov ide vo propast,ni nema spas ako ne se opametime sto ne veruvam deka toa ke se desi.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Неможам ама ич да гледам вакви работи ... Тажен ме прават :(
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Тажно но за жал вистинито. Тоа е реалноста за која самите сме криви. :ermm:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Се додека не има на планетава така ќе биде, додека сами не се уништиме. Не знаеме да го цениме тоа што го имаме.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Таква е природата на човекот, да биде деструктивен. Додека не го расипе она што го има нон стоп ќе пробува да го направи тоа.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Таа е реалноста... Но не ја создава природата туку човекот... Ако не се опаметиме тешко нам :plachko2:
Ако природата го создала човекот, а човекот го прави тоа, тогаш тоа е природна работа. Не? :chudenje:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ако природата го создала човекот, а човекот го прави тоа, тогаш тоа е природна работа. Не? :chudenje:
Логички, Да, во право си Андријески. Тоа е природна работа, но човекот како најразвиен животински вид на планетава кој за разлика од другите животни има свест, според мене логично би било да влијае на оваа природна работа (самоуништување) и да не ја сече гранката на која стои. За жал во денешницава се повеќе се дава предност на заработката, профитот и глобалниот развој на човештвото пред заштитата на планетава како наш заеднички дом. :ua:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,701
Мислења
855,883
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно