• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Real Tone кабел за Rocksmith

Gappo

Gaining Experience
20 јануари 2016
150
186
Gappo додаде нов оглас:

Real Tone кабел за Rocksmith - Проценка

Бидејќи кај нас нема кај да се купи, случајно ако некој од вас во животот играл Rocksmith, го има кабелчето потребно за играта и веќе не му треба и сака да го продаде, еве ви купец.

За тие што не знаат Rocksmith е музичка видеоигра од типот на Guitar Hero, но кај што се свири со вистинска електрична гитара. Ем играш, ем учиш гитара. Проблемот е што за да ја поврзеш гитарата со компјутер/кознола...

Видете го целиот оглас...
 

Gappo

Gaining Experience
20 јануари 2016
150
186
Фала. Знам дека можам онлајн да порачам, но поентата ми е прво да проверам некој од форумов да не поседува. Сепак подобро е ако има некој некористен да му се најде корист, некој да си заработи, а и јас да прескокнам замарање со долго чекање, царина и данок.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.590
Мислења
926.674
Членови
33.196
Огласи
1.301
Најнов член
tamildhol
На врв Дно