• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Реакции за новиот IT.com.mk

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Си реков, долго ве нема што е тоа што ве задржува.
Ама кога гледам сега се мислам како успеавте за толку краток период толку да направите.:bravo:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
pa da..


btw. na ova mesto:
"Добродојде, fuUuUzZzZy.
Последна посета: Пред 1 час во 23:01
Приватни пораки: Непрочитани *, Вкупно *."

nekako mi fali staroto dobro "Imate vkupno * neprochitani mislenja"
Se soglasuvam so fuUuUzZzZy. I mene mi nedostasuva toa:plachko2:
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Se soglasuvam so fuUuUzZzZy. I mene mi nedostasuva toa:plachko2:
Истото и јас го мислам.

+

Неможам да се логирам од Почетната страна, само ме враќа назад по стискање на "Најава". И 386ка рече дека го има истиот проблем.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,280
1,942
www.iwmnetwork.com
Благодарност за сите пофалби, забелешки и коментари.

Следниве неколку дена се тест период за да видиме кои работи треба да се досредат.

Познато е дека има неколку проблеми на кои работиме.
 

IT member

Intern
21 декември 2007
274
1
ivan-sorry1.hi5.com
Истото и јас го мислам.

+

Неможам да се логирам од Почетната страна, само ме враќа назад по стискање на "Најава". И 386ка рече дека го има истиот проблем.
Da jas go primetiv ova, a za neprocitani mislenja, mislev da postiram, no aj da ne bide premnogu zabelski :)), a moze go zamenile so: Novi mislenja. Ima slicna(skoro ista) funkcija.

:p
 

ZzzzZzzz

Intern
30 мај 2007
84
3
Се е топ, освен...

Забелешка: Според мене, мислам дека почетната страна е пренатрупана.
 

<<ExeCutoR>>

Intern
16 април 2007
132
2
ТОПОВИ!! е вака е нешто друго више :)
добро освежување.
ДА СИ БОБОТКА и ДА СИ КЛОКОТКА :D
ПОЗДРАВ!!
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
kako sto kaza generator

prenatrupano e se potsredete gi malku joomla efectite

i eve vi edna greska koga ke kliknes na profl menito ide mnogu na desno sredete go toa

pozz
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
628
53
Велес - Скопје
Bojava e super samo na firefox pod unix operativen sistem forum go dava "malku" desno pa moram da go fakam lizgacot za da go vidam forumot.
Inaku mi se podaga i ostanatio del koj e promenet
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
da malku e nesreden kodot
kako na primet glavnoto meni koe e iskoristeno i vo joomla i vo vb
ne e bas dobro kombinacija na fiksna i promenlica sirina ne e dobroforumot e dobar samo vo 1024x768 i gomenina na font i se

no sto e so tie sto koristat pogolema rezolucija
jas koristam 1600x1200 ke treba lupa da zemam da gledam :D
 

The JordaN

Intern
26 март 2008
13
0
Многу добро естетски дизајниран, просто немам зборови ОДЛИЧНО :D
 

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
Закон е организиран цел проект, со т.н. category experts ... Да се надеваме нема да копирате и вие содржини од други извори ... Сепак ќе ми беше мило сајтот да беше изработен од вас од 0 . Во секој случај, само напред.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,280
1,942
www.iwmnetwork.com
Закон е организиран цел проект, со т.н. category experts ...
Well... на кој како му дојде, но блоговите се категоризирани бидејќи секој од авторите си пишува за ствари кои се однесуваат на тоа и го интересираат, и се поделени со цел луѓето да си одберат кој блог сакаат да го читат и за која област би сакале да дознаат повеќе. Зборот "експерт" мене лично не ми се допаѓа при било која намена или при обраќање на било кого.

Да се надеваме нема да копирате и вие содржини од други извори ... Сепак ќе ми беше мило сајтот да беше изработен од вас од 0 . Во секој случај, само напред.
Содржини нема да бидат копирани. Нашите текстови се пишувани според соопштенија за јавност и пишување информации од разни извори кои служаат за тоа.

За коментарите за дизајнот и слично од останатите членови, веќе се работи на тој случај и ќе бидат досредени и тие работи. Сепак порталов во наредните недела-две е во еден вид бета период каде што се тестираат и проверуваат работите.

За изработка од 0, дизајнот е целосно наш, а со користење на Joomla! за CMS платформа не гледам ништо лошо, патем на еден начин и промовираме слободен софтвер. :)
Во иднина можеби ќе биде изработен и сопствен CMS.

Благодарам на сите останати забелешки.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Каде треба да се логираш за да можеш да ги прочиташ новините од едуцентарот?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,045
Мислења
837,517
Членови
28,976
Најнов член
Horus
На врв Дно