• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

READER za PDF format

  • Ја почнал/а темата
  • #1
23 јули 2007
338
8
Dali nekoj znae za nekoj READER na PDF format, koj ima opcija za Typewriter? Jas go najdov FOXIT READER, ama nema makedonski font vo programata.
Prethodno ja postaviv temata na pogresno mesto, se izvinuvam.
Najdov Reader so makedonski font na http://www.cadkas.de/downengpdf5.php.
Mnogu e korisno za editiranje na dokumenti
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3
23 јули 2007
338
8
Mene ne mi treba da kreiram nov PDF dokument, tuku da vrsam izmena na tekst na veke postoecki dokument , konkretno vnesuvanje na tekst vo gotovi obrasci
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
270
15
Skopje
Има посебни додатоци по тоа PDF читачите и сл. клонови за пополнување на документи/формулари...знам на некој во комшии му требаше..пошто нели е-влада па од интернет симињаат луѓево апликации :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,981
Мислења
854,157
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно