• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

RC дронови, коли, бродови, генерална дискусија.

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Дали на форумов има членови кои користат некој RC продукт? од каде набавувате делови, колку сте задоволни од истите на фабрички компоненти? дали ги модифицирате?
 

Dead Brain

Gaining Experience
19 февруари 2018
74
108

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Има ли на балканов добро снабедена продавница која не вклучува бубрег за транспорт?
 

Dead Brain

Gaining Experience
19 февруари 2018
74
108
Од каде си порачувал, има некој специфичен продавач или не си бирал?
Од двете страни имам купувано небитно е кој продавач барем до сеа не сум имал никад проблем. Повеќето работи што ги имам зимано се делови за custom build пошо е полесно за да напраиш надоградба и поефтино е за поправка отколку да купиш комплет brand продукт за кој ќе мораш да ги купуваш истите делови за да биде функуонален или пак да ги имаш истите перформанси до некаде.
Се зависи и што играчка планираш да купуваш - boat, plane, car, tank, drone....
Hobbyking никад не сум користел ради цените + shipping
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Од двете страни имам купувано небитно е кој продавач барем до сеа не сум имал никад проблем. Повеќето работи што ги имам зимано се делови за custom build пошо е полесно за да напраиш надоградба и поефтино е за поправка отколку да купиш комплет brand продукт за кој ќе мораш да ги купуваш истите делови за да биде функуонален или пак да ги имаш истите перформанси до некаде.
Се зависи и што играчка планираш да купуваш - boat, plane, car, tank, drone....
Hobbyking никад не сум користел ради цените + shipping

Ова,
5:55
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4.368
3.358
Скопје
www.gorast.com
За нова година ова го земав јас од Начална страница
Во Банско ми го донесоа луѓе директ од Пловдив (таму му е радњата на дечкото).

1fa0ea16cdbf0acb5fd52d33fb927f91.jpg
 

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1.541
3.482
Ресен
Ако не се лажам мислам дека имаше нешто во Loging.

п.с. Да, само што забележав. На сајтот имаат посебна секција за „Хоби, RС уреди и Роботи“.:)
Изборот врло веома слаб, дури една кола :)

Во Крш проверив исто нема многу, изгледа останува Алиекспрес
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Нема ќе ти пратам линк после од асална
Мислењето е автоматски споено:

Изборот врло веома слаб, дури една кола :)

Во Крш проверив исто нема многу, изгледа останува Алиекспрес
 

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1.541
3.482
Ресен
Нема ќе ти пратам линк после од асална
Мислењето е автоматски споено:Штета, нема испорака до кај нас.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1.541
3.482
Ресен

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Наводно постариот модел, еднакво добар, баш гледам ревјуа сега да видам што ќе кажат.

Не не не. Земи го тој што го линкав
 

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1.541
3.482
Ресен
Поради која причина не?
3-4 изгледав, еден дури ги имаше истите на резервата резерва и кажа дека постариот модел е помал, со помала батерија ама и поиздржлив на кварови што и ми треба најмногу со децава (помалку замарање)
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Поради која причина не?
3-4 изгледав, еден дури ги имаше истите на резервата резерва и кажа дека постариот модел е помал, со помала батерија ама и поиздржлив на кварови што и ми треба најмногу со децава (помалку замарање)

1/16 scale на трева и земја ќе се мачи многу повеќе. 1/12 е најмалку што се зима
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4.368
3.358
Скопје
www.gorast.com
Овие што ги дискутирате делуваат доста кревко. Земи и делови додатни (амортизери, оски, итн.) за да не заврши ќефот истиот ден.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.191
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно