1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Разни хардвер делови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Serko, 23 Септември 2019.

 1. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  88
  141
  30 Август 2018
  Машко
  Ако може проценка за следниве делови па ќе одат на продажба после тоа.

  -ASUS GTX 750 2 GB OC Edition купена 2015 година(со кутија , само надворешното пакување)
  GTX750-PHOC-2GD5 | Graphics Cards | ASUS Global
  -Cooler Deepcool Ice Blade 200M (со кутија и сите додатоци за него, користен 2 години)
  Anhoch PC Market Online - Cooler Deepcool Ice Blade 200M all Intel/AMD
  -Gigabyte GTX 650 2 GB OC Edition (купена 2013 одлично сочувана, со исправни кулери, користена за гејминг)
  GV-N650OC-2GI (rev. 1.0) | Graphics Card - GIGABYTE Global
  -TP Link TL-WR340G 54M (малце е поткинат кабелот за струја меѓутоа ништо страшно)
  https://www.amazon.com/TP-Link-TL-WR340G-54M-4PT-Routr/dp/B0035LF2R2
  -Gembird soundcard SC-5.1-3
  https://www.gembird.com/item.aspx?id=8200
  -RAM ADATA 1GBx4 DDR2-667MHz (извинете што е ebay линк, таму можев да го најдам)
  ADATA M2OAD5G3I4170Q1C52 DDR2 PC2-5300 667MHZ 1GB Memory FOR DESKTOP PC | eBay

  it1.jpg it2.jpg it3.jpg it4.jpg it5.jpg it6.jpg

  Ова ми е прв пат како постирам во одделот "Продавам" , исправете ме ако сум направил некоја грешка.
   
  На JunkieMKD и rippermkd им се допаѓа ова.
 2. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  88
  141
  30 Август 2018
  Машко
  -̶A̶S̶U̶S̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶2̶ ̶G̶B̶ ̶O̶C̶ ̶E̶d̶i̶t̶i̶o̶n̶ ̶к̶у̶п̶е̶н̶а̶ ̶2̶0̶1̶5̶ ̶г̶о̶д̶и̶н̶а̶(̶с̶о̶ ̶к̶у̶т̶и̶ј̶а̶ ̶,̶ ̶с̶а̶м̶о̶ ̶н̶а̶д̶в̶о̶р̶е̶ш̶н̶о̶т̶о̶ ̶п̶а̶к̶у̶в̶а̶њ̶е̶)̶ ПРОДАДЕНО
  GTX750-PHOC-2GD5 | Graphics Cards | ASUS Global
  -̶C̶o̶o̶l̶e̶r̶ ̶D̶e̶e̶p̶c̶o̶o̶l̶ ̶I̶c̶e̶ ̶B̶l̶a̶d̶e̶ ̶2̶0̶0̶M̶ ̶(̶с̶о̶ ̶к̶у̶т̶и̶ј̶а̶ ̶и̶ ̶с̶и̶т̶е̶ ̶д̶о̶д̶а̶т̶о̶ц̶и̶ ̶з̶а̶ ̶н̶е̶г̶о̶,̶ ̶к̶о̶р̶и̶с̶т̶е̶н̶ ̶2̶ ̶г̶о̶д̶и̶н̶и̶)̶ ПРОДАДЕНО
  Anhoch PC Market Online - Cooler Deepcool Ice Blade 200M all Intel/AMD
  -̶G̶i̶g̶a̶b̶y̶t̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶6̶5̶0̶ ̶2̶ ̶G̶B̶ ̶O̶C̶ ̶E̶d̶i̶t̶i̶o̶n̶ ̶(̶к̶у̶п̶е̶н̶а̶ ̶2̶0̶1̶3̶ ̶о̶д̶л̶и̶ч̶н̶о̶ ̶с̶о̶ч̶у̶в̶а̶н̶а̶,̶ ̶с̶о̶ ̶и̶с̶п̶р̶а̶в̶н̶и̶ ̶к̶у̶л̶е̶р̶и̶,̶ ̶к̶о̶р̶и̶с̶т̶е̶н̶а̶ ̶з̶а̶ ̶г̶е̶ј̶м̶и̶н̶г̶)̶ ПРОДАДЕНО
  GV-N650OC-2GI (rev. 1.0) | Graphics Card - GIGABYTE Global

  Останати делови:
  -TP Link TL-WR340G 54M (малце е поткинат кабелот за струја меѓутоа ништо страшно)
  https://www.amazon.com/TP-Link-TL-WR340G-54M-4PT-Routr/dp/B0035LF2R2
  -Gembird soundcard SC-5.1-3
  https://www.gembird.com/item.aspx?id=8200
  -RAM ADATA 1GBx4 DDR2-667MHz (извинете што е ebay линк, таму можев да го најдам)
  ADATA M2OAD5G3I4170Q1C52 DDR2 PC2-5300 667MHZ 1GB Memory FOR DESKTOP PC | eBay

  Прегледај прикачена датотека 78908 Прегледај прикачена датотека 78907 Прегледај прикачена датотека 78906 Прегледај прикачена датотека 78905 Прегледај прикачена датотека 78904 Прегледај прикачена датотека 78903
   
 3. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  88
  141
  30 Август 2018
  Машко
Слични теми
 1. dino
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  943
 2. manovj

  Продадено Разни делови

  manovj, 10 Јули 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,069
 3. StefAngel
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  19,893
 4. shooter
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,412
Вчитување...

Сподели

Вчитување...