1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Разни делови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од dekomote, 29 Мај 2020.

 1. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Продавам (или поклонувам) следниве работи:

  1. Принтер/Скенер HP Deskjet Ink Advantage 2515 во работна состојба, само капакот за скенерот е скршен (пафтите се скршени, инаку здрав) Дадено.
  2. Самсунг Set Back Box SBB-D16AX2 (мини пц со A4-3300 AMD SoC) Дадено
  3. 2x1GB Sodimm ddr2 pc2-5300 Рамче.
  4. Terratec Cinergy 400 ТВ картица Резервирано
  5. Полнач за 2 Ni-MH AA батерии Дадено

  Цена, колку ќе даете.

  Ако некому му треба било што од овие работи, а не може да си го приушти, го добива фрај.

  Ве молам, само подигање од кај мене. Одговарам на пораки одма.

  IMG_20200528_164634.jpg IMG_20200528_165032.jpg IMG_20200528_165036.jpg

  Дополнително:

  - 15-20m (вкупно) етернет кабли различни должини со или без конектори
  - Texas Instruments Launchpad msp-430g2 - 350 денари

  IMG_20200529_201956.jpg IMG_20200529_202255.jpg

  --- Споени мислења, 29 Мај 2020 ---
  Резервирана ТВ картицата
  --- Споени мислења, 30 Мај 2020 ---
  1, 2 и 5 дадени.
   

  Прикачени датотеки:

  На borcep, Oktar, TIG@R и уште 5 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. dino
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  943
 2. manovj

  Продадено Разни делови

  manovj, 10 Јули 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,076
 3. Kazaam
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  3,646
 4. shooter
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,413
 5. Valsorim

  Проценка Разни делови

  Valsorim, 28 Мај 2020, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,077
Вчитување...

Сподели

Вчитување...